Małkinia: Słodkie marzenie o Meksyku.

Dodano: 5 marca 2004 10:45, Autor: Grażyna Dąbkowska


Zacieśnia się współpraca między Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, a Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini. Kolejne więzy tej współpracy to tym razem wyjazd dwóch uczennic z Technikum Gastronomicznego do Meksyku oraz dwanaście kompletów mebli ratanowych do szkolnej kawiarenki.

Meksykańska przygoda czeka Marzenę Wieczorek z czwartej klasy i Joannę Kun z drugiej klasy Technikum Gastronomicznego. Wyróżnienie to przypadło właśnie tym dziewczynom, ze względu na ich wyniki w nauce i najwyższą średnią w szkole. Już niebawem, bo 2-go maja wraz ze studentami WSHiG polecą one na obchody Dni Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Meksyku i na pokaz kuchni staropolskiej, gdzie spędzą dwa tygodnie. Sponsorem tego wyjazdu jest Rektor WSHiG dr Roman Dawid Tauber.

Ponadto Małkinia już niebawem może liczyć na przyjęcie Zespołu Szkół do Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Luksemburgu, nad czym usilnie pracuje dr Tauber, co umożliwi młodzieży z Małkini udział w wielu międzynarodowych imprezach kulinarnych.

Wszystkie opisane powyżej informacje pochodzą z najbardziej wiarygodnego źródła, ponieważ z ust Rektora Romana Taubera, który po raz kolejny gościł w Małkini w dniu 2 marca br na pokazie cukierniczym. Wraz z Rektorem i Jego studentami do Małkini tym razem przybył również cukiernik - Mistrz Świata z Meksyku "Culinaria 2003" pan Kazimierz Rak z synami.

Uczniowie na własne oczy, tu na miejscu, we własnej szkole mieli okazję przekonać się na czym polega sztuka cukiernictwa. Po tym swoistego rodzaju spektaklu wniosek jest tylko jeden; należy być bardzo dobrze wyszkolonym cukiernikiem z talentem plastycznym i duszą artysty.

W Małkini dowiedzieliśmy się, że nawet kwiaty mogą być słodką delicją. O tym fakcie przekonały się przede wszystkim panie, gdyż wszystkie zostały obdarowane z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet słodką czerwoną różą.

Delicje serwowane gościom trudno jest opisać słowami, może choć prezentowane zdjęcia przybliżą Państwu doznania z jakimi obcowali zaproszeni goście, bo słodkie dzieła sztuki zachwyciły chyba wszystkich.

Niniejsze rarytasy mieli okazję kosztować m.in.: Wójt Gminy Marek Kubaszewski, Starosta Ostrowski Tadeusz Legacki, Radni Rady Powiatu: Marek Kozłowski, Andrzej Sadowski, Krzysztof Winiarski, Dyrektor firmy KRÚGER Polska Jerzy Ruszkowski, Dyrektor Banku Spółdzielczego Oddział w Małkini Hubert Kublik, Komendant Leszek Dębek, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Maz. Teresa Zienkiewicz, Kierownik Powiatowego Urzędu Pracy Michał Konrad, przedstawiciele firmy SAM SMAK Foods oraz właścicielka cukierni w Małkini Danuta Burakowska.

Spotkanie to oprócz wspaniałych doznań smakowych dostarczyło zebranym wielu wrażeń estetycznych, m.in. oczy cieszyła okazała atrapa tortu, wykonana mistrzowską ręką pana Kazimierza Raka, która pozostanie w ZS, aby symbolizować współpracę między szkołami. A na współpracy zależy obu stronom, o czym mówili zarówno Rektor Roman Tauber, jak i Dyrektor Waldemar Bartosik. Rektor podkreślił, że zrobi wszystko, aby szkoła w Małkini, znalazła się w międzynarodowych szeregach szkół gastronomiczno - hotelarskich.

Widząc dotychczasowe poczynania Rektora Romana Taubera oraz Dyrektora Waldemara Bartosika i Wicedyrektor Iwony Kubaszewskiej, uczniowie mogą być przekonani, że już wkrótce znajdą się wśród najlepszych europejskich szkół o tym profilu nauczania.

Przed młodzieżą z ZS otwiera się wiele szans i wiele możliwości, począwszy od nauki w znakomicie wyposażonych przez WSHiG salach gastronomicznych w małkińskiej szkole, poprzez wyjazdy i poznawanie od zaplecza tajników kulinarnych na terenie całej Europy, a skończywszy na kontynuowaniu nauki na studiach wyższych w renomowanej WSHiG, która daje młodym ludziom wiele możliwości rozwoju.


Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]