Komunikat dla płatników

Dodano: 5 lutego 2014 12:39, Autor: US Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Do końca lutego płatnicy są zobowiązani przekazać podatnikom oraz urzędom skarbowym dokumenty informacyjne stanowiące podstawę sporządzenia przez podatników rozliczenia rocznego w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Urząd Skarbowy przypomina, że do końca lutego płatnicy są zobowiązani przekazać podatnikom oraz urzędom skarbowym dokumenty informacyjne stanowiące podstawę sporządzenia przez podatników rozliczenia rocznego w podatku dochodowym od osób fizycznych.: tj. m.in.: PIT-11, PIT-11A, PIT-R, PIT-8C, PIT-8S oraz roczne rozliczenia podatkowe sporządzane przez płatników PIT-40 oraz zachęca do składania ww. dokumentów droga elektroniczną!
REKLAMA


System e-Deklaracje, za pomocą którego można wysłać ww. dokumenty drogą elektroniczną dostępny jest na stroniehttp://www.e-deklaracje.gov.pl

Ta forma składania dokumentów podatkowych pozwala zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Doceniła to już zdecydowana większość płatników. To najszybsza, najwygodniejsza, a przede wszystkim bezkosztowa forma rozliczeń z urzędem skarbowym w porównaniu z rozliczeniem w tradycyjnej formie papierowej.

Krok po kroku płatnika

Pod poniższym linkiem znajdziesz broszurę "Krok po kroku płatnika", która ułatwi elektroniczne składanie deklaracji przez płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w 2014 r.:http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/systemy-informatyczne/e-deklaracje/dla-platnikow/krok-po-kroku

Wdrażany przez Ministerstwo Finansów program e-Podatki od 1 stycznia 2015 r. przewiduje obowiązkowe składanie informacji PIT-11 w formie elektronicznej przez wszystkich płatników, którzy zatrudniają więcej niż 5 pracowników.
Zastosowanie tej formy składania dokumentów już w tym roku, pozwoli zdobyć doświadczenie niezbędne do uniknięcia błędów i problemów w roku przyszłym - gdy forma taka będzie obligatoryjna. List otwarty Ministra Finansów przeczytasz pod poniższym linkiem.http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/7356090/list_otwarty.pdf Więcej informacji znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów:http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/dla-platnikow

Infolinia i pomoc techniczna

Od 5 do 28 lutego 2014 r. w godz. 12:00 - 15:00 uruchomiony zostanie w  Urzędzie Skarbowym w  Ostrowi Mazowieckiej specjalny dyżur telefoniczny (tel. 29-645 20 89 lub 29-645 20 42) w  zakresie udzielania informacji i  pomocy przy przesyłaniu deklaracji przez płatników drogą elektroniczną.


Bieżące informacje można uzyskać: infolinia systemu e-deklaracje Krajowej Informacji Podatkowej (pomoc w sprawie procedur składania deklaracji i problemów technicznych)
tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)
Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15 - 16:15


Pomoc w przypadku problemów technicznych przy obsłudze systemu e-deklaracje: e-mail: [email protected].

Zobacz również

Rozgrywki ALPN zbliżają się do końca

5 lutego 2014, Sylwia Ratyńska

Piłkarze Amatorzy rozegrali ostatnią już kolejkę rozgrywek Amatorskie Ligii Piłki Nożnej. W następnych spotkaniach odbędą się rozgrywki finałowe.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci - Bezpieczne Ferie 2014

5 lutego 2014, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej będą sprawdzać autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Zalana piwnica w budynku mieszkalnym (zdjęcia)

5 lutego 2014, OSP Brok, red. Agnieszka Pleńska

Wczoraj jednostka OSP Brok została zadysponowana do wypompowania wody z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Botanicznej w Broku. Do zalania piwnicy doszło, w skutek pęknięcia rury wodociągowej.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]