Biegi przełajowe - Mistrostwa Polski juniorów i seniorów

Dodano: 15 marca 2004 19:12, Autor: Waldemar KonarzewskiSrebro P. Krupy


LKS Ostrowianka piątym klubem w Polsce


W sobotę w Kwidzyniu, odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w biegach przełajowych. Znów wielki sukces odniósł nasz lekkoatleta Piotr Krupa, który w stawce 150 zawodników, zajął drugie miejsce w biegu na dystansie 3 km. Bardzo dobrze wypadli pozostali biegacze Ostrowianki, dzięki czemu podopieczni A. Wardaszki uplasowali się na piątym miejscu w klasyfikacji klubowej wśród juniorów.
Zaraz po powrocie z Kwidzynia, o wrażenia z zawodów poprosiłem naszego najlepszego obecnie lekkoatletę Piotra Krupę.

- Na mistrzostwa do Kwidzynia jechałem jako jeden z faworytów, stąd liczyłem na medal. Początek biegu był bardzo szybki, gdyż każdy chciał wypracować sobie jak najlepszą pozycję wyjściową. Po 500 metrach wyklarowała się grupa około 30 zawodników, która stanowiła czołówkę biegu. Spadło niestety tempo, co dla mnie było trochę niekorzystne, gdyż ja wole biegać,od początku do końca w szybkim tempie. Wspomniana trzydziestka zawodników trzymała się przez większość dystansu. Dopiero po moim ataku na około 400 metrów przed metą, utworzyła się ze mną trzyosobowa grupa. Po ostrym finiszu, na linię mety wbiegłem razem z Adrianem Danilewiczem. O tym kto ostatecznie zwyciężył , zadecydowała fotokomórka.
Myślę, że srebrny medal to bardzo dobre osiągnięcie i świadczy o tym, że podążam w dobrym kierunku przed mistrzostwami Świata, które są dla mnie docelową imprezą w tym roku. Chciałbym dodać na koniec, że bardzo się cieszę z obecnych wyników, gdyż dzięki nim mam co raz większą rzeszę kibiców, co jest niezwykle miłe. Dlatego też, chciałbym m.in. gorąco podziękować mojej wielbicielce (Basi) za stos miłych słów, które miałem okazję przeczytać na łamach Tygodnika Powiatowego.

Co oczywiste, ze startu w Kwidzyniu był bardzo zadowolony trener naszych zawodniczek i zawodników Andrzej Wardaszko.

- Start oceniam jako bardzo udany. Pomimo tego, że Piotrek po pasjonującej końcówce zajął II lokatę, to pod względem szkoleniowym był to bardzo udany start, tym bardziej, ze względu na pogodę (śnieg w Ostrowi), nie mogliśmy jak inni startujący zawodnicy przygotować się do startu pod względem szybkościom, do czego potrzebny był trening w normalnych warunkach.
Cieszy mnie postawa także innych zawodników i zawodniczek, którzy wystartowali w Kwidzyniu. Udane biegi Michała Królikowskiego (22 miejsce na 6 km), Justyny Zembrzuskiej (9 miejsce na 2 km), Justyny Stańczak (30 miejsce na 4 km), Roberta Gęsika (47 miejsce na 6 km) zaowocowały zdobyciem 5 miejsca wśród 148 klubów, a to dało nam 24 punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Bardzo dobrze wypadli biegacze Ostrowianki w mistrzstwach Mazowsza w biegach przełajowych juniorów młodszych i młodzików, rozgrywanych 6 marca w Otwocku.

Oto miejsca naszych lekkoatletów:
Grzegorz Sitek - I miejsce w biegu na 2000 m
Paulina Sęk - II miejsce na 2000 m
Renata Gadomska - VIII miejsce na 2000 m
Justyna Grala - VI miejsce na 1500 m
Justyna Grzymała - VII miejsce na 1500 m
Katarzyna Radomska - XXII miejsce na 1500 m
Iwona przybylska - XXIV na 1500 m
Paweł Zakrzewski - VI miejsce na 2000 m
Cezary Gesich - IX na 3000 m
Łukasz Szwarc - XIV miejsce na 2000 m
Rafał Szarnacki - IX miejsce na 2000
LKS Ostrowianka swój skład na zawodach w Otwocku, oparła głównie na zawodniczkach i zawodnikach z ZS CKP Z Lubiejewa.


Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

ART Nieruchomości

ul. Bolesława Prusa 50
07-300 Ostrów Mazowiecka

DOM W OSTROWI MAZ. W CENIE MIESZKANIA! WYOSKI STANDARD!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]