III prezentacje gitarowe - już za nami

Dodano: 24 marca 2004 22:13, Autor: Remigiusz Danelczyk & Tomasz Krupa


W poniedziałek, 22. marca, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyły się III Ostrowskie Prezentacje Gitarowe. Wystąpili gitarzyści-uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej, ostrowskie zespoły grające bluesa i rocka oraz gościnnie zespół 203 z Zambrowa. Całość zgrabnie poprowadziła Kasia Kabat.

Koncert rozpoczął Adam Gryczon, na codzień basista, tym razem jednak zagrał na gitarze elektrycznej dwa utwory utrzymane w klimacie ballady rockowej: "Always With You, Always With Me" i "Echo".
Po nim wystąpił młody, debiutujący, grający od pięciu miesięcy zespół nie mający jeszcze nazwy w składzie: Damian Turski, Łukasz Witkowski, Katarzyna Urbanowska i Łukasz Klepacki. Zagrali cztery utwory bluesowo-rockowe: "Sado-maso Blues", "All From Blues", "Czakus" i "Rock&Roll".
Kolejnym wykonawcą był debiutujący niecałe trzy miesiące temu, a już cieszący się dużą popularnością na naszym terenie zespół The Loud, tym razem instrumentalnie. Wykonali trzy kompozycje: "Ostatni Mochikanin", "Ballada" i "Psychodela".
Po zespole The Loud wystąpili prawdziwi weterani ostrowskiej estrady: Waldek Gaś, Tomek Legacki, Adam Gryczon, Paweł Kaja oraz gościnnie Jarek Sławkowski czyli zespół Blues Company 07-300. Swój występ zaczęli od popisów dwóch basistów, Adama i Jarka, we własnej kompozycji zaspołu. Następnie zagrali jeszcze jedną swoją kompozycję, utwór "Child's Antheme" z repertuaru grupy TOTO oraz kawałek z repertuaru duetu Steve Lucather i Lary Carlton.
Na deser wystąpili goście z Zambrowa, zespół 203 ze znanymi ostrowskiej publiczności Mariuszem Prusińskim na gitarze, dawnym basistą zepołu Blues Company 07-300 i Pawłem Andruszkiewiczem na gitarze basowej, wspierającym niegdyś sekcję rytmiczną naszego Domu Kultury. Zagrali klasyczne kawałki rockowe, którymi rozruszali na koniec publiczność, z repertuaru m.in. zespołów Electric Light Orchestra i Status Quo.

Pomiędzy występami grup "zelektryfikowanych" klimat uspokajali gitarzyści klasyczni - najlepsi uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej, wychowankowie Janusza Spaulenoka, soliści: Weronika Ostrówek, Paweł Bączyk , duety: Weronika i Justyna Ostrówek, Beata Loba i Joanna Staśkiewicz, Dorota Jarząbek i Katarzyna Urbanowska oraz żeńskie trio gitarowe w składzie: Anna Pajk, Katarzyna Urbanowska i Martyna Gołąb. Zagrali oni utwory dawnych mistrzów na gitarę klasyczną oraz współczesne utwory skomponowane na ten szacowny instrument.

Poniedziałkowy koncert pokazał, że ostrowska gitara trzyma się prężnie już nie od dziś. Wszyscy gitarzyści zagrali na miarę swoich najwyższych umiejętości i zaprezentowali dość wysoki poziom. Publiczność również dopisała, co sugeruje, że w dobie brzmień elektronicznych i erze hip-hopu gitara nie została zapomniana.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Street food Zapiekanki / Król lody tradycyjne

ul. 3 Maja 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Lody tradycyjne. Smak, który pokochasz!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]