IV rocznica Środowiskowego Domu Samopomocy

Dodano: 26 marca 2004 20:53, Autor: Rafał Budkiewicz


Dnia 25 marca 2004 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej, który znajduje się w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste uczczenie czwartej już rocznicy tej organizacji.
Na tą uroczystość przybyli, vice burmistrz - Jerzy Pawluczyk, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej - Barbara Kędziora, Krystyna Tryniszewska, Bożena Rostkowska (dyr. Miejskiego Domu Kultury), Marta Klimek (Zespół Szkół Specjalnych), Pani dr Leszczyńska (Poradnia Zdrowia Psychicznego), Waldemar Borowy (Prezes Związku Wędkarstwa), Zofia Wiśniewska i Anna Kowalczyk (Związek Emerytów i Rencistów), Państwo Czerwonko, Krystyna Każub, Wiesława Nowak oraz rodzice wychowanków.
Uroczystość zaczęła się od przywitania wierszem która wygłosiła Iwona Wójcicka, następnie podopieczni oraz pracownicy Domu Samopomocy zaprezentowali przedstawienie pod tytułem "Życie jest chwilą".
W przedstawieniu było pełno znanych utworów piosenek tak jak piosenka Kabaretu Starszych Panów "Herbatka"; "Plama na ścianie" (Bajm) w wykonaniu Iwony Wójcickiej; "Bo jesteś Ty" (Krzysztof Krawczyk) w wykonaniu Andrzeja Jasionka; "Kaziu zakochaj się" w wykonaniu Krzysztofa Kupczyka, Daniela Wiszowatego i Iwony Wójcickiej; "Jesteś lekiem na całe zło" (Krystyna Prońko) w wykonaniu Wioletty Chojnowskiej oraz piosenka Starszych Panów - "Piosenka jest dobra na wszystko". Usłyszeć też można było wiersze takie jak: "Życie", "Trzeba marzyć", "Nikt mnie nie kocha", "Nic dwa razy" które recytowali Elżbieta Popielarczyk, Wioletta Chojnowska, Anna Domińczyk oraz Andrzej Jasionek.
Po przedstawieniu wszyscy razem zaśpiewali "Sto lat" oraz poczęstowano gości pysznym tortem. Program uroczystości był przygotowany pod kierunkiem Pani Grażyny Kożuchowskiej, Iwony Krajewskiej i Joanny Klimek.

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej uczęszcza codziennie 36 wychowanków, podzielone są na dwie grupy - jedna grupa z dysfunkcja psychiczna, a druga grupa ze niepełnosprawnością intelektualną.
W Domu Samopomocy zatrudnionych jest osiem osób, gdzie są to opiekunowie, terapeuci, psycholog.
Można też obejrzeć wiele prac uczestników ŚDS oraz dyplomy uzyskane po przez konkursy takie jak: festiwal piosenki, recytacje wierszy, zawody sportowe.

Katalog firm promowane

Salon Fryzjersko - Kosmetyczny BARBARA

ul. Lubiejewska 21F/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odmień się wiosną! Salon BARBARA zaprasza!

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

ART Nieruchomości

ul. Bolesława Prusa 50
07-300 Ostrów Mazowiecka

DOM W OSTROWI MAZ. W CENIE MIESZKANIA! WYOSKI STANDARD!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]