Żółto-zieloni zwyciężają w Derbach byłego województwa ostrołęckiego

Dodano: 6 kwietnia 2014 08:51, Autor: Tomasz Krupa

Piłkarze Ostrovi Ostrów Mazowiecka pokonali 3-1 zespół Korony HiD Ostrołęka.
W sobotnie popołudnie piłkarze Ostrovi pokonali 3-1 w spotkaniu przed własną publicznością drużynę Korony Ostrołęka. Pierwsze 45 minut w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Kowalczyka nie było zbyt udane. Więcej z gry mieli goście z Ostrołęki. Pomimo przewagi gracze z Ostrołęki nie umieli znaleźć sposobu na dobrze spisującego się w bramce Orłowskiego. Do przerwy utrzymał się bez bramkowy remis.

Po zmianie stron gra wyglądała już diametralnie inaczej. Stroną przeważającą i będącą więcej przy piłce był zespół żółto-zielonych. Naszą grę napędzał nie kto inny jak Arkadiusz Ciach, który został cofnięty z ataku do linii pomocy. Ciach grając w środku polu idealnie obsługiwał ostrowskich napastników oraz przerywał wiele akcji gości. Wynik spotkania w 58 minucie otworzył Bartosz Wyrzykowski. Kilka minut później na 2-0 podwyższył Patryk Gromek. Gdy wydawało się, że Ostrovia będzie kontrolować mecz, bramkę kontaktową w 68 minucie zdobywają goście za sprawą samobójczego trafienia Dawida Wilczewskiego. Utrata bramki nie podłamała graczy z Ostrowi, którzy dążyli za wszelką cenę do podwyższenia wyniku. I tak na 5 minut przed końcem meczu kropkę nad i postawił ponownie Wyrzykowski pokonując ładnym strzałem Szczechowiaka.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Korona HiD Ostrołęka 3-1 (0-0)
Wyrzykowski 58', 85', P. Gromek 65' - D. Wilczewski 68' (bramka samobójcza)
Korona: Szczechowiak - Zięba (70' Szkopek), Karczewski, K. Kamionowski, Borkowski, Dzbeński, Waś, Majewski (70' P. Kamionowski), Nosek, Kuczewski (85' Dawid) - Kuzia (80' Dąbrowski)
Ostrovia: Orłowski - Wojdak (90'+1 Bednarczyk), Zaremba, Małkiński, D. Wilczewski, Augustyniak (55' P. Gromek), Grądzki (65' Zapatka), R. Wilczewski, Wyrzykowski, Jaworowski (90' Murawski), Ciach

W sobotnie popołudnie na stadionie MOSiR przy ul. Warchalskiego 3 zmierzą się zespoły Ostrovi Ostrów Mazowiecka i Korony Ostrołęka.

Outsider lepszy od żółto-zielonych

31 marca 2014, Tomasz Krupa

W zeszłą sobotę ostrowski KS rywalizował o ligowe punkty z ostatnią drużyną ligi Amatorem Maszewo.