Złoto i brąz dla BKKK (zdjęcia)

Dodano: 28 kwietnia 2014 09:19, Autor: BKKK, red. Agnieszka Pleńska

Jakub Popławski reprezentant Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobył złoty medal na Mistrzostwach Mazowsza, Józef Makarski wrócił z brązowym medalem.
W dniu 26 kwietnia 2014 r. w podwarszawskich Ząbkach odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w karate kyokushin. Najlepszym zawodnikiem w całym województwie mazowieckim w kategorii młodzików + 65 kg rocznik 1999 - 2000 okazał się zawodnik z Broku Jakub Popławski. Jakub pewnie i zdecydowanie wygrał swoje wszystkie pojedynki przed regulaminowym czasem walki, nie dając tym samym żadnych szans na wygraną swoim rywalom. Zawodnik BKKK już po raz trzeci z rzędu potwierdził swoją dominację na Mazowszu, mimo, że po raz pierwszy startował w nowej dla siebie kategorii wiekowej tj. młodzik.

W kategorii junior +75 kg walczył drugi reprezentant klubu, Józef Makarski. Józek pierwszy pojedynek wygrał zdecydowanie przesądzając losy starcia przed regulaminowym czasem. W walce o wejście do finału, mimo dużych starań nie udało się pokonać zawodnika z Warszawy. Józek uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal Mistrzostw Mazowsza.

W zawodach organizowanych przez Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego oraz Klub Sportów Walki z Zielonki wystartowało 150 zawodników z 11 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate.

źródło zdj. BKKK

BKKK na Seminarium Kumite (zdjęcia)

15 kwietnia 2014, BKKK, red. Agnieszka Pleńska

Józef Makarski oraz sensei Zbigniew Wójcicki uczestniczyli w kolejnym zgrupowaniu przygotowującym do zawodów międzynarodowych.

Złoto dla zawodnika BKKK (zdjęcia)

27 marca 2014, BKKK, red. Agnieszka Pleńska

Eryk Szymanik, zawodnik Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobył złoto w IV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Karate IKO Mazovia Cup.