Kanonada Ostrovi w Ostrołęce

Dodano: 18 maja 2014 08:17, Autor: Tomasz Krupa

Piłkarze trenera Pawła Kowalczyka we wczorajszym spotkaniu ligowym rozgromili 5-1 (0-0) zespół Narwi Ostrołęka.
Sobotnie spotkanie IV ligi mazowieckiej pomiędzy zespołami Narwi Ostrołęka, a Ostrovi Ostrów Mazowiecka już przed samym meczem zapowiadało się niezwykle ciekawie. Ci, którzy wczoraj wybrali się na stadion miejski w Ostrołęce na pewno nie żałowali straconego czasu.

Od początku mecz był ciekawym i bardzo emocjonującym widowiskiem. Obie drużyny stworzyły sobie kilkanaście sytuacji strzeleckich. Jednak w pierwszej połowie spotkania żadnej z drużyn nie udało się pokonać dobrze spisujących się golkiperów.

Najlepszą sytuację na zdobycie bramki dla gospodarzy miał Daniel Wargulewski, który po dobrym zagraniu Piotra Kubata uderzył nad poprzeczką bramki Orłowskiego. Żółto-zieloni również mieli swoje okazję, ale strzały Rakowieckiego, Ciacha czy Zacheji nie zagroziły bramce strzeżonej przez Łyzińskiego.

Po zmianie stron, gra zaczęła się na dobre. Wynik spotkania w 57 minucie otworzył Rafał Rakowiecki. Po stracie bramki Narwianie ruszyli do ataków, ale dobrze spisująca się defensywa Ostrovi nie pozwalała im na zbyt wiele.

Nie minęło 10 minut od bramki popularnego "Rambo", a Ostrovia mogła cieszyć się z kolejnego gola. Tym razem błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Piotr Zacheja. Zespół ze stolicy Kurpi jeszcze dobrze nie otrząsnął się po stracie drugiej bramki, a już mieliśmy 3-0. Trzecią bramkę dla żółto-zielonych zdobył były zawodnik Narwi Marek Kaliszewski.

Narew jednak nie poddała się i w 73 minucie za sprawą Volodymyra Khomyna zdobywa bramkę na 3-1. Utrata bramki nie wpłynęła jednak na grę Ostrovi i sześć minut po bramce gospodarzy, na 4-1 podwyższa Kaliszewski, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. Wysokie zwycięstwo Ostrovi przypieczętował na pięć minut przed końcem spotkania Arkadiusz Ciach, który pięknym strzałem z rzutu wolnego, pokonał Andrzeja Łyzińskiego.

Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Pawła Kowalczyka awansowali na 9 miejsce w tabeli.

Narew Ostrołęka - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1-5 (0-0)
Khomyn 73' - R. Rakowiecki 57', Zacheja 64', Kaliszewski 70' 79', Ciach 85'
Narew: Łyziński - Młynarski, Zalewski, Dawidzki (53' Gawrych), Kruk, Pełtak (70'. Sowa), Wargulewski (60' Khomyn), Strzeżysz (80' Jóźwiak), D. Dzwonkowski, Kubat
Ostrovia: Orłowski - Wyrzykowski, Zaremba, Małkiński, D. Wilczewski, Grądzki, R. Wilczewski (82' Zapatka), Kaliszewski (88' M. Rakowiecki), Ciach, R. Rakowiecki (80' Augustyniak), Zacheja (83' Lipski)

Bardzo ciekawie zapowiada się dzisiejsze spotkanie wyjazdowe Ostrovi, która zmierzy się w Ostrołęce z miejscową Narwią.

Rezerwy Wisły Płock za mocne dla Ostrovi (zdjęcia, wideo)

13 maja 2014, Tomasz Krupa

W sobotnim spotkaniu zespół trenera Pawła Kowalczyka przegrał 1-2 (0-0) z Wisłą II Płock.