Pracowity dzień dla straży pożarnej (zdjęcia)

Dodano: 4 sierpnia 2014 13:20, Autor: KP PSP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

29 lipca strażacy z powiatu ostrowskiego mieli pełne ręce roboty. Przez cały dzień gasili jeden pożar za drugim.
O godzinie 13:28 w miejscowości Słup (gm. Szulborze Wielkie) miał miejsce pożar budynku gospodarczego drewnianego krytego eternitem. Wewnątrz obiektu znajdowały się narzędzia warsztatowe, około 4 ton nawozu, drewno opałowe, 2 butle z acetylenem oraz 1 butla z tlenem. Ponadto w  wyniku pożaru budynku zapaliło się zboże na sąsiednich posesjach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w celu chłodzenia butli z gazami, podaniu jednego prądu wody w obronie budynku gospodarczego (stodoła), podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się obiekt, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się zboże (po ugaszeniu zboża prąd skierowano na palący się obiekt).

Zgromadzone drewno opałowe oraz inne elementy zgromadzone w obiekcie przy pomocy ładowarki wywieziono oraz przelano wodą. Butle z acetylenem po wykonaniu testu zwilżania zanurzono w zbiorniku z wodą.
REKLAMA


O godz. 16:53, w trakcie powrotu do koszar zastępy z JRG Ostrów Mazowiecka oraz OSP Boguty Pianki, OSP Nur, OSP Małkinia Górna, OSP Zaręby Kościelne zostały zadysponowane do kolejnego zdarzenia w miejscowości Uścianek Wielki (gm. Zaręby Kościelne).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęta była stodoła drewniana kryta blachą oraz szopka drewniana i trawa na posesji. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się obiekty oraz jednego prądu wody na palącą się trawę.

O godz. 17:51, w trakcie powrotu do koszar zastępy z JRG Ostrów Mazowiecka zostały zadysponowane do kolejnego zdarzenia w miejscowości Zaręby Choromany (gm. Andrzejewo). Po przybyciu na miejsce zdarzenia paliła się słoma na rżysku. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy tłumic oraz okopaniu łopatami pogorzeliska.

Po ugaszeniu słomy w gminie Andrzejewo strażacy również nie zdążyli powrócić do koszar. O godz. 18:43 zastępy GBA 4,5/16 oraz SOp z JRG Ostrów Mazowiecka został zadysponowany do kolejnego zdarzenia w miejscowości Kietlanka (gm. Zaręby Kościelne). Po przybyciu na miejsce zdarzenia paliła się słoma na rżysku. Działania straży polegały na podaniu 2 prądów wody w natarciu na płody rolne zgromadzone na polu.
Działania zakończono o godzinie 19:08.


Oprócz tego w dniach 28.07-03.08.2014r. miało miejsce 7 pożarów siana i słomy na polach oraz 2 interwencję do niebezpiecznego zachowania owadów błonkoskrzydłych.


Zdjęcia z interwencji zobaczysz pod poniższym linkiem:
http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/12359
źródło zdj. OSP Boguty-Pianki,http://www.boguty.osp.org.pl/

Zobacz również

Pożar doszczętnie strawił garaże (zdjęcia)

30 lipca 2014, OSP Boguty-Pianki, red. Agnieszka Pleńska

W akcji gaśniczej łącznie brało udział 10 zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu.

Pożar lasu (zdjęcia)

28 lipca 2014, OSP Boguty-Pianki, red. Agnieszka Pleńska

Pożar udało się szybko opanować, spaleniu uległo kilkaset metrów kwadratowych poszycia leśnego.

Fałszywy alarm. Pożaru nie było (zdjęcia)

3 czerwca 2014, Sylwia Ratyńska

Wczoraj tuż przed godz. 18.00 wezwano straż pożarną do pożaru domu na ul. Prusa. Na szczęście był to fałszywy alarm.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]