KS Ostrovia. XXII Kolejka MLS. Festiwal strzelecki w Legionowie

Dodano: 16 maja 2004 09:16, Autor: Waldemar Konarzewski

Po dobrym występie tydzień temu z Mazowszem Płock, tym razem podobną formę zaprezentował nasz zespół w wyjazdowym spotkaniu w Legionowie, remisując z Legionovią 4:4.
W niedzielnym spotkaniu było wszystko: walka na całym boisku, wiele ładnych i przemyślanych akcji, dużo strzałów i parad bramkarzy oraz sporo strzelonych bramek i emocji.
A zaczęło się od szybko zdobytego gola przez gospodarzy, chociaż wielu obserwatorów twierdziło, ze napastnik gospodarzy zdobył ją będąc na pozycji spalonej. W odpowiedzi w 30 minucie wyrównującą bramę z linii pola karnego zdobył Piotrek Kesler. Chwilę potem gospodarze ponownie prowadzili, tym razem po wzorowej akcji z prawej strony, skąd pomocnik Legionovii dośrodkował dokładnie do A. Milewskiego, który strzałem głową nie dał R. Rakowieckiemu. W 49 minucie indywidualną akcje celnym strzałem zakończył R. Kos i wydawało się, że jest już po meczu. Jednak nasz zespół się nie poddawał, w efekcie czego po strzale D. Wilczewskiego w 51 minucie zdobył kontaktowego gola. Minutę później, gospodarze po indywidualnej akcji C. Bonisławskiego znów odskoczyli na dwie bramki. Ale to było za mało na nasz zespół. Trzy minuty bowiem później padła dla naszego zespoły trzeci bramka, a w 74 gol wyrównujący. Od tego momentu nasi piłkarze postawili na zdecydowany atak, który przyniósł przynajmniej trzy bardzo dobre okazję do zdobycia zwycięskiej bramki. Gospodarze w tym okresie, wyprowadzili tylko raz groźną kontrę, zakończoną na szczęście niecelnym strzałem z dystansu.

LEGIONOVIA II LEGIONOWO - OSTROVIA OSTRÓW MAZ. 4:4 (2:1)
Bramki:
Legionovia: Wasilkiewicz 2, Milewski 31, Kos 49, Bonisławski 52
Ostrovia: Kesler 30,74, Wilczewski 51,54.

Ostrovia: Rakowiecki - Syposz, Kacprzak, Krzak, S. Szyszkowski, Wilczewski, Różański, E. Szyszkowski, Tyl, Kesler (78 Rępa), Krajewski (60 Śledziński)

Wyniki XXII kolejki:
GKS STRZEGOWO - PODLASIE Sokołów Podlaski 3:5 (2:3)
Gospodarze tylko do przerwy dotrzymywali kroku Podlasianom. W drugiej połowie zdecydowana przewaga gości. Piłkarze ze Strzegowa nie przebierali w środkach, stąd trzy czerwony kartki dla nich.

TĘCZA PŁOŃSK - ULKS CIÓŁKOWO 2:0
Po 45 minutach, przy stanie 2:0 dla Tęczy, drużyna gości nie wyszła na boisko. Piłkarze z Ciółkowa twierdzili, że zostali okradzieni. Innego zdania byli gospodarze. O wyniku zadecyduje WGiD MZPN.

PIAST ZAP PIASTÓW - SKRA DROBIN 5:2 (1:0)
Łatwe zwycięstwo gospodarzy, którzy mimo osłabienia kadrowego w tegorocznej rundzie, są niespodziewanie jednym z kandydatów do IV ligi.

MKS CIECHANÓW - STOCZNIOWIEC PŁOCK 7:1 (2:0)
Łatwe zwycięstwo gospodarzy. Goście grali ambitnie tylko do stanu 3:0.

MAZOWSZE PŁOCK - MAKOWIANKA MAKÓW MAZ. 6:1 (3:0)
Mając zapewniony byt, piłkarze Makowianki za bardzo uwierzyli w swoje możliwości. Na "ziemie" sprowadziło ich szybko Mazowsze.

KASZTELAN SIERPC - ŻBIK NASIELSK 4:2 (2:1)
W meczu na szczycie lepszy okazał się Kasztelan, który po wygraniu zaległego meczu z Ciółkowem (26 maja), znajdzie się w gronie drużyn walczących o awans. Goście zdecydowanie nie wytrzymali trudów meczu, na co wpływ być może miał pucharowy pojedynek rozegrany w minioną środę z rezerwami Legii, wygrana przez Nasilelszczan 2:1.

KORONA HID OSTOŁĘKA - BORUTA KUCZBORK 1:0 (0:0)
Wreszcie zwycięstwo Korony, które zapewnił im grający trener Jacek Żylak w 93 minucie meczu.