Policjanci odwiedzają uczniów (zdjęcia)

Dodano: 5 września 2014 09:09, Autor: KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii ostrowskiej komendy prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą ze szkół naszego powiatu w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii odwiedzili w dniu 3 września Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

Kolejnym zadaniem policjantów w ramach trwającej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" jest prowadzenie z dziećmi zajęć edukacyjnych aby wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Funkcjonariusze pomagają w przygotowaniu uczniów, szczególnie klas I szkół podstawowych, do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg.
REKLAMA


Na spotkaniach ze stróżami prawa omawiane są tematy związane z podstawowymi przepisami i zasadami ruchu drogowego korzystania z dróg publicznych przez osoby piesze, rodzajami zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z ruchem kołowym i pieszym, w tym sposobami unikania wypadków przez dzieci, korzystania z fotelików i elementów odblaskowych, uwarunkowaniami zagrożeń z jakimi spotkać się mogą osoby nieletnie w miejscach publicznych (ulice, place zabaw itp.), postępowanie w kontaktach z osobami obcymi, pozycje obronne przy ataku psa itd.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Zobacz również

Namaluj bank i wygraj nagrody!

4 września 2014, BS, red. Agnieszka Pleńska

Podczas dożynek w Komorowie Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej w najbliższą niedzielę będzie miał swój namiot, a w nim stoliki i krzesełka dla najmłodszych, bloki i kredki do malowania.

Uwaga! Uczeń na drodze (zdjęcia)

4 września 2014, ZSP nr 2, red. Agnieszka Pleńska

W dniu 3 września 2014r. policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckiej odwiedzili najmłodsze dzieci ostrowskiej "Czwórki".

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015 w Jedynce (zdjęcia)

4 września 2014, SP nr 1, red. Agnieszka Pleńska

Skończyło się upalne lato, o czym świadczyło zachmurzone niebo dając znak, że do szkoły już czas. Tego dnia, czyli 1 września nauczyciele, uczniowie i rodzice zebrali się na dziedzińcu szkolnym, aby rozpocząć nowy rok szkolny.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]