Porażka Sokoła w pierwszym powakacyjnym meczu (zdjęcia, wideo)

Dodano: 18 września 2014 14:47, Autor: Anna Kornet

W środowy wieczór Sokół po raz pierwszy zagrał po wakacyjnej przerwie. Ostrowska drużyna zmierzyła się w sparingu z MKS Polonia Warszawa, przegrywając 50-76.
Już po pierwszej kwarcie, którą obie drużyny zaczęły pełne energii, drużyna gości wypracowała sobie niewielką przewagę. Dało się zauważyć wysoki poziom gry i świetną kondycję wśród młodych zawodników Polonii. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16-22 z korzyścią dla gości.

W drugiej kwarcie słabsza kondycja i brak celnych rzutów naszych graczy tylko powiększyły różnicę punktów pomiędzy drużynami. Sokół zakończył drugą kwartę zdobywając tylko 9 punktów, podczas gdy Polonia ponownie zdobyła 22 punkty.

Po przerwie zawodnicy Sokoła wrócili do gry z nową energią, jednak nie byli w stanie nadrobić przewagi, jaką zdobyli goście. Dzięki lepszej celności i ładnym zagraniom ostrowskiej drużyny trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 14-14.

Czwartą kwartę meczu ponownie zdominowała Polonia. Zawodnicy Sokoła zdawali się być pogodzeni z przegraną. Kwarta zakończyła się wynikiem 11-18 dla drużyny z Warszawy. Ostateczny wynik meczu to 50-76 na korzyść Polonii.

Sparing Sokoła z Polonią zakończył się porażką naszej drużyny, jednak z przegranej drużyna może wyciągnąć poważne wnioski na temat słabej kondycji zawodników, a także słabej celności rzutów - każdy widz mógł zauważyć problemy chociażby z celnością rzutów osobistych.

Przypominamy: nadchodzący sezon rozpoczyna się już 4 października, a już w ten piątek w ostrowskim MOSiR-ze odbędzie się kolejny sparing Sokoła. Tym razem przeciwnikiem będzie drużyna Żubry Białystok.

W tym tygodniu Ostrowski Klub Koszykówki "Sokół" zagra dwa mecze na hali przy ulicy Trębickiego. Pierwszy już dziś!

Sokół przygotowuje się do sezonu (zdjęcia)

8 września 2014, OKK Sokół

Od kilku dni - już na hali sportowej - zawodnicy Sokoła przygotowują się do nadchodzącego sezonu 2014/2015, który rusza już 4 października. Na pierwszym spotkaniu, trener Helcbergiel przekazał zawodnikom m.in. założenia i plany na najbliższy sezon.