Pożar w Agencji Rezerw Materiałowych (zdjęcia)

Dodano: 25 września 2014 14:06, Autor: KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Wczoraj doszło do pożaru w budynku administracyjnym Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.
W wyniku zadymienia dróg ewakuacyjnych jeden z pracowników nie był w stanie opuścić budynku o własnych siłach. W trakcie działań otrzymano informację, iż pożar może być próbą ataku terrorystycznego. Przybyli na miejsce policjanci dokonali sprawdzenia budynku w celu potwierdzenia informacji. W toku wykonywanych działań policjanci ujawnili mężczyznę, który wybiegł z budynku i uciekał w kierunku lasu. Sprawca podpalenia został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

Następnie strażacy i pracownicy ARM dostrzegli gęsty dym wydobywający się z lasu przylegającego do terenu agencji. Pożar rozprzestrzeniał się w szybkim tempie ze względu na warunki, tj. suszę i silny wiatr, zagrażając przyległym obszarom leśnym i przenosi się na teren ARM. Na miejsce został skierowany pluton ratowniczy "Pożar Las" i "Pożar Fabryka". O zdarzeniu powiadomiono Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.
REKLAMA


Na szczęście to tylko ćwiczenia. Ćwiczenia dowódczo sztabowe w warunkach zbliżonych do rzeczywistych mają na celu praktyczne przygotowanie funkcjonariuszy Policji do optymalnego reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz koordynację wspólnych działań z podmiotami pozapolicyjnymi w przypadku wystąpienia tego typu zagrożenia.

W działaniach udział wzięli policjanci, strażacy oraz przedstawiciele Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Akacja przebiegła sprawnie. Na koniec przedstawiciele służb biorących udział w ćwiczeniach omówili ich przebieg i przeanalizowali wyciągnięte wnioski.


Zobacz również

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Jasienicy i Kalinowa na II Leśnym Biegu Zbiega (zdjęcia)

12 września 2014, Hanna Chromińska

Frekwencja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na II Leśnym Biegu Zbiega dla Służb Mundurowych to dowód, że fascynacja młodego pokolenia strażą pożarną nie przemija.

Pożary w mieście: spłonęło 5 aut! - aktualizacja (zdjęcia)

11 września 2014, KP PSP Ostrów Maz., Sylwia Ratyńska

Dzisiejszej nocy zostało podpalonych pięć samochodów przy ul. Bojowników o Wolność i Demokrację, Legionowej i Pocztowej.

O mały włos od pożaru!

30 sierpnia 2014, Sylwia Ratyńska

Strażacy z ostrowskiej PSP zapobiegli wczoraj pożarowi, do którego mogło dojść w jednej z trzech wiat obserwacyjnych, umieszczonych w Grodzie Książąt Mazowieckich.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Emira - Skład Budowlany

ul. Stanisława Duboisa 99 B
07-300 Ostrów Mazowiecka

Stolarka i materiały budowlane, materiały wykończeniowe, narzędzia!

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Partner AGD-RTV

ul. Lubiejewska 17A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Przebijamy ceny konkurencji!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]