Kolejna wygrana małkińskiego UKS-u (zdjęcia)

Dodano: 1 października 2014 11:00, Autor: Sylwia Ratyńska

Podopieczne trenerki Agaty Rostkowskiej po raz kolejny odniosły zwycięstwo w rozgrywkach ligi mazowieckiej. Piłkarki pokonały Varsovię 32:27 (20:11).
Dziewczęta wyszły na boisko bardzo zmotywowane i chętne do walki. Kibice nie zawiedli się - pierwsza połowa była naprawdę dobrym widowiskiem. Oczywiście nie zabrakło kilku błędów, które - prawdę mówiąc - spełniają ważną rolę w meczu, ucząc przede wszystkim doświadczenia zawodniczki oraz drużyny.

Piłkarki z Małkini od początku były faworytem całego spotkania. Szybka gra, błyskawiczne wznowienia, dużo kontrataków, sporo zatrzymań przeciwnika w ataku, tak szybkim, jak i pozycyjnym. Dziewczyny prowadziły cały mecz sukcesywnie, a różnica bramkowa z minuty na minutę wzrastała. Po pierwszych 30 minutach gry UKS "Dwójka" zeszła z boiska, prowadząc 20:11.

Gdy w drugiej połowie opadły siły, zmieniła się również gra na boisku. Małkinianki straciły sporo piłek m.in. przez nie przygotowany do rzutu atak pozycyjny. W tej połowie meczu częste interwencje miała także bramkarka UKS-u. Pomimo topniejącej przewagi, wynik meczu był pod kontrolą. Niewykorzystane karne były również przyczyną zmniejszonej różnicy bramkowej, gdzie przy sześciu podyktowanych rzutach karnych, piłkarki wykorzystały tylko dwa - przeciwniczki z Warszawy wykorzystały swoją szansę stuprocentowo. Finalnie pomarańczowo-czarne pokonały Varsovię 32:27.

- Dodam, że Varsovia II to drużyna występująca w poprzednim sezonie (2013/2014) pod egidą Markovia i pod nią zdobywają brązowy medal Mistrzostw Polski dzieci. Tym bardziej cieszy nas niedzielne zwycięstwo. - podsumowuje trenerka Agata Rostkowska.

UKS "Dwójka" Małkinia Górna - UKS Varsovia II Warszawa --> 32:27 (20:11)

Kolejne starcia ligowe odbędą się 4 i 5 października. W sobotę szczypiornistki rozegrają turniej ligowy na hali sportowej w Małkini, zaś w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Zielonką.

źródło zdj. UKS Dwójka Małkinia G.

24 września 2014, UKS Dwójka Małkinia G.

Drużyna młodziczek UKS-u Dwójka efektownie rozpoczęła nowy sezon w rozgrywkach ligi mazowieckiej w piłce ręcznej. W czwartek na parkiecie w hali SP nr 2 zdecydowanie wygrały z zespołem ROKiS Radzymin 25:18.

"Piłkareczki z Małkini" na turnieju w Wiedniu - Schmelz turnier 2014 (zdjęcia)

7 września 2014, UKS Dwójka Małkinia G.

Grupa dziewcząt z rocznika 2000 i młodsze, na co dzień trenująca pod egidą UKS Dwójka Małkinia, wyjechała na międzynarodowy turniej piłki ręcznej do Wiednia.