Pożar cysterny w rozlewni gazu (zdjęcia)

Dodano: 9 października 2014 13:54, Autor: KP PSP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Wydostający się z uszkodzonej instalacji gaz uległ zapłonowi, a powstały pożar szybko rozprzestrzenił się na ciągnik cysterny oraz ciężarówkę przewożącą butle z LPG.
Na stanowisku dla cystern samochodowych trwało napełnianie zbiornika cysterny gazem LPG. W tym samym czasie na plac zakładu wjechał samochód ciężarowy przewożący butle z gazem LPG. Kierowca pojazdu wskutek nagłej niewydolności krążeniowo oddechowej stracił panowanie nad samochodem, potrącił przechodzącego w pobliżu pracownika ochrony, a następnie uderzył z impetem w tankującą się cysternę oraz uszkodził instalację tryskaczową na stanowisku i instalację napełniania LPG.

Doszło do zerwania węża do napełniania gazem LPG oraz powstało rozszczelnienie stałej instalacji gazowej (rurociągu). Wydostający się z uszkodzonej instalacji gaz uległ zapłonowi, a powstały pożar szybko rozprzestrzenił się na ciągnik cysterny oraz ciężarówkę przewożącą butle z LPG. Powstało zagrożenie przegrzania cysterny i w następstwie tego eksplozji, zagrożone były również butle z LPG znajdujące się na samochodzie ciężarowym.
REKLAMA


Na szczęście opisane powyżej zdarzenia to scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych, które odbyły się 8 października br. na terenie rozlewni gazu płynnego AmeriGas Polska Sp. z o.o. w Małkini Górnej odbyły się ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze "MAŁKINIA 2014".

Ćwiczenia zorganizowane zostały w ramach corocznych manewrów poddziałów Mazowieckiej Brygady Odwodowej na terenie zakładów o dużym ryzyku powstania poważnej awarii przemysłowej (ZDR).

Zadysponowane na miejsce zastępy straży podjęły działania gaśnicze mające na celu opanowanie pożaru i schłodzenie płaszcza zagrożonej cysterny.
Przećwiczono również warianty ratownictwa technicznego - uwalnianie poszkodowanego spod samochodu ciężarowego, przy pomocy poduszek pneumatycznych, oraz ratownictwa chemicznego - uszczelnianie wycieku z rurociągu.

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy PSP z Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Wyszkowa, Płocka, Radomia, Nowego Dworu Mazowieckiego, Wołomina, Warszawy oraz zastępy OSP z powiatów ostrowskiego i wyszkowskiego. Do ćwiczeń włączyli się również przedstawiciele władz samorządowych, PRM, WIOŚ, Policji oraz kierownictwo zakładu.

źródło zdj. KP PSP Ostrów Maz.

Zobacz również

Pijani rodzice opiekowali się 4-latką!

29 września 2014, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej do czasu wytrzeźwienia rodziców.

Zderzenie z lokomotywą w Stoku

29 września 2014, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

31-letni kierowca nie zatrzymał się przed znakiem STOP na przejeździe kolejowym w Stoku doprowadzając do zderzenia z lokomotywą.

Śmiertelny wypadek na trasie Wyszków-Ostrów Maz. (zdjęcia)

29 września 2014, KP PSP Wyszków, red. Agnieszka Pleńska

Jadące w kierunku Białegostoku ciężarowe Volvo uderzyło w bok włączającej się do ruchu Toyoty.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Góralczyk Nieruchomości

ul. Sikorskiego 166/2.15
18-400 Łomża

Działamy na terenie Ostrowi Mazowieckiej i okolic! Zapraszamy!

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Partner AGD-RTV

ul. Lubiejewska 17A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Przebijamy ceny konkurencji!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]