Pewne zwycięstwo żółto-zielonych (zdjęcia, wideo)

Dodano: 12 października 2014 13:22, Autor: Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu piłkarze trenera Pawła Kowalczyka wysoko pokonali stołeczną Olimpię.
Pierwsze minuty to nerwowa gra obu drużyn. Jednak z minuty na minutę przewaga ostrowskiej ekipy wzrastała. Efektem takiej gry była bramka zdobyta przez Arkadiusza Ciacha w 13 minucie spotkania, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Marka Kaliszewskiego.

Nie minęło pięć minut, a Ostrowanie mogli cieszyć się z kolejnej bramki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Małkiński. W tej sytuacji Małkińskiego pięknie "obsłużył" Ciach. Goście ze stolicy próbowali odmienić losy spotkania, ale ich ataki umiejętnie przerywała linia defensywa ostrowskiego KS-u.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, bramkę "do szatni" zdobywa po raz drugi w tym meczu Arkadiusz Ciach i po raz drugi idealną asystę zaliczył Kaliszewski.

Drugie 45 minut to dobra gra żółto-zielonych w defensywie. Olimpia podrażniona stratą trzech goli od samego początku drugiej połowy intensywnie atakowali bramkę strzeżoną przez Chorodyńskiego. Piłkarze Ostrovi w dobrym stylu bronili dostępu do swojego pola karnego oraz wyprowadzali groźne kontrataki.

W 72 minucie powinno być już 4-0, ale strzał Mateusza Pełtaka w ostatniej chwili sparował golkiper Olimpii na poprzeczkę. Ostrovia spotkanie kończyła w "10" w związku z kontuzją Kamila Małkińskiego (przyp. red. KS Ostrovia wykorzystała już limit zmian w tym spotkaniu).

Dzięki tej wygranej "Kaesiacy" dopisali do swojego konta trzy jakże cenne oczka.

Oby w kolejnym spotkaniu przeciwko Koronie Szydłowo nasi gracze przywieźli kolejne punkty.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Olimpia Warszawa 3-0 (3-0)
A. Ciach 13', 42', K. Małkiński 18'
Ostrovia: Chorodyński - Grabowski, Małkiński, Zaremba, D. Wilczewski, Dzwonkowski (52' Pełtak), Zacheja, Grądzki (63' Zapatka), Kaliszewski (85' Korzeb), Ciach, Komosa (75' R. Wilczewski).

W sobotnie popołudnie piłkarze ostrowskiego KS będą rywalizować z warszawską Olimpią w ramach XIII kolejki IV ligi.

Żółto-zieloni zagrają w półfinale

W środowe popołudnie KS Ostrovia rozbiła 7-1 Gryf Kownaty Żędowe w V rundzie Pucharu Polski.