Co grozi za oszustwo internetowe?

Dodano: 29 października 2014 09:01, Autor: KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć, czy kupując towary za pomocą Internetu nie trafimy na oszusta. Wczoraj do Komisariatu Policji w Małkini Górnej zgłosił się mężczyzna, który został oszukany dokonując zakupu przez internet.
Dlatego warto pamiętać, że w razie takiej sytuacji, zgłaszając zawiadomienie na Policję, należy przedstawić wszelkie posiadane dokumenty (potwierdzenie zapłaty, e-maile, inną korespondencję, itp.), które pozwolą odnaleźć oszusta.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Małkini Górnej zgłosił się mieszkaniec gminy Małkinia Górna, który został oszukany dokonując zakupu konsoli Play Station 4 poprzez portal internetowy. Mężczyzna dokonał wpłaty kwoty 1100 zł. na konto sprzedającego, towaru jednak nie otrzymał. Kontakt ze sprzedającym po dokonaniu wpłaty się uciął.
REKLAMA


Policjanci z KP w Małkini Górnej prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku oszustwa. Również wcześniej do KPP w Ostrowi Maz. zgłaszały się osoby poszkodowane w podobny sposób.

Oszustwo jest przestępstwem uregulowanym w art. 286 kk. Zgodnie z jego treścią, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inna osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą: wprowadzenia w błąd; wyzyskania błędu; niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania - podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
źródło zdj.http://www.sxc.hu/photo/1287061


Zobacz również

Syn zamordował matkę

28 października 2014, Agnieszka Pleńska

Dramat rozegrał się wczoraj w Stoku. Mężczyzna, który jest podejrzewany o zabicie matki leczył się psychiatrycznie.

Kierowca z 2 promilami

28 października 2014, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Wczoraj około 14.00 w Nurze Kolonii został zatrzymany mężczyzna, który kierował samochodem marki VW Bora będąc w stanie nietrzeźwości.

Groźny niewybuch w Stoku

28 października 2014, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Wczoraj na polu w miejscowości Stok został znaleziony niewybuch o długości ok. 50 cm. i średnicy ok.10 cm.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

WRI-Deweloper

ul. Sikorskiego 8
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP II

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]