Krzysztof Steć mistrzem powiatu w szachach (zdjęcia)

Dodano: 11 listopada 2014 10:17, Autor: Organizator turnieju A. Przeździecki

W dniu 9 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Powiatu w szachach.
Wystartowało 56 szachistów, w tym także zawodnicy z Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Czyżewa. Turniej wygrał Tomasz Wyszyński z Wysokiego Mazowieckiego zdobywając 6,5 punktu. O pół punktu mniej zdobył Krzysztof Steć z Małkini, który został tym samym mistrzem powiatu. Trzecie miejsce, z takim samym dorobkiem punktowym, zajął Robert Błażyński z Ostrowii Mazowieckiej, a tuż za podium, z dorobkiem 5,5 punktu, znalazł się Cezary Borowy z Małkini. Mistrzynią powiatu ostrowskiego została Marta Sierota z Małkini, która w turnieju zajęła 12 miejsce zdobywając 5 punktów.

W kategorii "Najlepszy zawodnik powiatu ostrowskiego do lat 20" pierwszy był Łukasz Mętrak z Króli Dużych, który uzyskał 5 punktów, a w kategorii do lat 10 najlepiej spisał się Krystian Zaremba z Dąbrowy (4 punkty), który zajął 25 miejsce.

Gościem specjalnym turnieju była pochodząca z Andrzejewa Marta Bartel. Arcymistrzyni i aktualna reprezentantka Polski ufundowała puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju.

Bardzo cieszy frekwencja na turnieju, a zwłaszcza duża grupa młodych szachistów - aż 24 uczestników nie ukończyło jeszcze 10 lat! Najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach otrzymali puchary i nagrody, pozostali drobne upominki i słodycze. Sponsorami mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Gmina Andrzejewo, Bank Spółdzielczy w Ostowi Mazowieckiej i firma Max Rol z Andrzejewa.

źródło zdj. A. Przeździecki

Bogowie w kinie (zwiastun)

9 listopada 2014, Agnieszka Pleńska

Po remoncie kino Ostrovia rusza pełną parą. Pierwszym filmem po przerwie będzie biografia polskiego chirurga - Zbigniewa Religi.