Projekt Wrysowani w powiecie (zdjęcia)

Dodano: 22 listopada 2014 11:44, Autor: Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Ziemi Lubotyńskiej, red. A.Pleńska

Zakończył się realizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Ziemi Lubotyńskiej oraz grupę samopomocową wyAUTowany Z Marzeń projekt WRYSOWANI.
Projekt WRYSOWANI to terapia dzieci autystycznych oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W trwającym od sierpnia do listopada projekcie wzięło udział dziesięcioro dzieci z powiatu ostrowskiego. W ramach działań przeprowadzono terapię taktylną oraz warsztaty arteterapii.
REKLAMA


Głównym celem projektu była poprawa zdrowia i funkcjonowania w społeczeństwie dzieci autystycznych. Arteterapia, czyli terapia przez sztukę jest szczególnie ważna dla dzieci, które mają trudności z wyrażaniem swoich myśli i uczuć droga werbalną. Pomaga rozwiązywać konflikty i problemy, rozwijać umiejętności interpersonalne, kierować własnym zachowaniem i redukować stres. Natomiast terapia taktylna poprzez masaż i stymulację skóry wspomaga procesy integracji sensorycznej oraz równoważy napięcie mięśniowe.

Dzięki zastosowanym terapiom poprawił się stan zdrowia oraz zmniejszyło się zaburzenie funkcji społecznych co wpływa na zachowanie dzieci w szkole, przedszkolu czy funkcjonowanie w rodzinie i społeczeństwie. Warsztaty odbyły się w Ostrowskiej kawiarni BABECZKI, miła atmosfera sprzyjała integracji uczestników i nawiązywaniu przyjaźni wśród dzieci.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Mazowsze Lokalnie" realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.

źródło zdj. Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Ziemi Lubotyńskiej

Zobacz również

Coolturalny piątek z Pawłem Andruszkiewiczem (zdjęcia, wideo)

22 listopada 2014, Anna Kornet

W piątkowy wieczór w Restauracji Tandem ponownie odbył się Coolturalny piątek.

Premiera filmu Piotra Trentowskiego za nami (zdjęcia, wideo)

21 listopada 2014, Sylwia Ratyńska

Pierwsi ochotnicy mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie produkcję mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej. W poniedziałek odbyła się premiera filmu "Krok do nieśmiertelności".

Uczniowie z Rubinka w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie (zdjęcia)

21 listopada 2014, ZS nr 1

W ubiegłym tygodniu grupa projektowa z Zespołu Szkół nr 1 pod opieką Jolanty Michalik i Tomasza Falkowskigo uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]