Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai odnosi kolejne sukcesy (zdjęcia)

Dodano: 5 grudnia 2014 09:39, Autor: OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Mistrzostwa Europy w Sosnowcu okazały się udane dla zawodników OKKK, którzy z zawodów wrócili ze srebrem i brązem w juniorach oraz czwartym miejscem w open seniorek.
Podczas Mistrzostw Europy w Sosnowcu trójka ostrowskich zawodników potwierdziła swój europejski poziom. Michalina Chrobot (młodzik -50 kg) ponownie pokazała swojego ducha walki pokonując po drodze zawodniczki z Polski i Rosji a w finale ulegając doskonale przygotowanej zawodniczce z Ukrainy.

Mikołaj Radgowski (junior -75 kg) w bardzo dobrym stylu pokonał m.in zawodnika z Niemiec jednak w półfinale przegrał ze starszym i bardziej doświadczonym Węgrem, który wygrał całą kategorię. Ostatecznie zajął w pełni zasłużone trzecie miejsce.

Maria Jasko, seniorka startująca w kategorii open, stoczyła walki z Węgierką, Polką i Ukrainką. Niestety Przegrana z Ukrainką, Marią Bilą spowodowała, że pozostała na czwartym miejscu. Ukrainka ostatecznie zwyciężyła kategorię open kobiet i została najlepszą zawodniczką wśród kobiet. Był to dla naszej zawodniczki bardzo ciężki start z powodu trapiących ją kilka tygodni wcześniej kontuzji. Maria udowodniła ostatnimi swoimi wynikami, że pozostaje w ścisłej czołówce zawodniczek w Europie. Podczas turnieju rozegrano również konkurencję tamashiwari (rozbijania desek). Nasza zawodniczka osiągnęła 3 pozycję rozbijając 10 desek czterema technikami.

Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy Juniorów stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Było to zasługą shihan Eugeniusza Dadzibuga z Sosnowca. Na uwagą zasługują piękne puchary i niepowtarzalne, specjalnie zaprojektowane na tą imprezę medale. Zawody odbyły się w dniach 28-30 listopada 2014 i wzięło w nich udział blisko 300 zawodników z 18 państw. Ostrowskim akcentem tych europejskich zawodów było zapewnienie desek do rozbijania, które pojechały do Sosnowca przygotowane przez nasz Klub.

Przez ostatnie tygodnie zawodnicy bardzo intensywnie trenowali pod okiem senseia Radosława Grabowskiego i Tomasza Marcjaniak. W najintensywniejszym okresie treningi odbywały dwa razy dziennie, wcześnie rano i wieczorem. Jak widać ciężka praca kolejny raz opłaciła się.

Maciek Laskowski zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

Grad medali dla OKKK! (zdjęcia)

15 listopada 2014, OKKK, red. Agnieszka Pleńska

11 medali zdobyli ostrowscy karatecy na prestiżowym 15.Turnieju w Józefowie.

9 medali dla zawodników OKKK (zdjęcia)

4 listopada 2014, OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Ostrowscy karatecy wywalczyli 4 złote oraz 5 brązowych medali podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Ciechanowa, który odbył się w Ciechanowie.