Szkolenie dotyczące HPV i darmowych szczepień za nami (zdjęcia)

Dodano: 7 grudnia 2014 10:28, Autor: Anna Kornet

W czwartek chętni mogli udać się na bezpłatne szkolenie na temat raka szyjki macicy i HPV, a także darmowych szczepień przeciw HPV dla dziewczynek.
W czwartek w Ostrowi odbyło się spotkanie edukacyjne dla rodziców, którego tematem były choroby wywołanych przez wirusa HPV, m.in. rak szyjki macicy, i metody walki z nimi. Spotkanie poprowadziła dr n. med. Małgorzata Oniszczuk z Kliniki Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej UM w Białymstoku.

Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety. W Polsce zapada na ten typ nowotworu ponad 3600 kobiet rocznie, z czego umiera, co roku około 2000 - jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.
REKLAMA


Podczas spotkania można było uzyskać dodatkowe informacje na temat szczepień przeciw HPV. Do zaszczepienia córki niezbędna jest zgoda rodziców. Należy wypełnić formularz. Szczepienie obejmuje podanie 3 dawek szczepionki w przedziale czasowym 6-ciu miesięcy. Przed szczepieniem dziecko badane jest przez lekarza pediatrę lub lekarza rodzinnego. Szczepienia odbywać się będą w Powiatowej Przychodni Zdrowia przy ul. Okrzei 8.

Miasto Ostrów Mazowiecka postanowiło dołączyć do rosnącej rzeszy samorządów i aktywnie wspierać profilaktykę nowotworową w Polsce. Burmistrz Miasta Władysław Krzyżanowski zdecydował o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstanie m.in. raka szyjki macicy, dla dziewczynek zameldowanych w mieście Ostrów Mazowiecka i urodzonych w 2001 i 2002 roku. Koszt tych szczepień zostanie w całości pokryty z budżetu miasta.

Szkolenie dla rodziców odbyło się 4 grudnia w sali MOSiR przy ulicy Warchalskiego.Zobacz również

Wspomnienia o Jadwidze Piłsudskiej (zdjęcia)

6 grudnia 2014, Anna Kornet

W piątkowy wieczór ostrowianie wysłuchali opowieści Ryszarda Ejchelkrauta o rodzinie Piłsudskich i życiu Jadwigi Piłsudskiej.

Polscy uczeni na Syberii tematem wykładu UTW (zdjęcia)

3 grudnia 2014, Anna Kornet

W poniedziałkowy ranek po raz kolejny seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrali się na wykładzie.

Wycieczka do Pracowni Diagnostyki Obrazowej (zdjęcia)

2 grudnia 2014, ZS nr 1

W dniu 24 listopada odbyła się druga wycieczka studyjna grupy uczniów Zespołu Szkół nr 1 realizujących projekt unijny pod hasłem "Szkoła Promocji Zdrowia".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]