KS Ostrovia. XXX Kolejka MLS. Jednak zostajemy!!!

Dodano: 24 czerwca 2004 21:15, Autor: Waldemar Konarzewski

To był mecz, który decydował o tym, czy zostaniemy dalej w Mazowieckiej Lidze Seniorów (Vliga). Oczywiście do szczęścia w przypadku wygranej, brakowało korzystnego rozstrzygnięcia w Płocku, gdzie Stoczniowiec podejmował Tęcze Płońsk. Wiedząc jednak o bardzo dobrej formie piłkarzy Tęczy, należało się spodziewać ich zwycięstwa i aby wszystko poszło po naszej myśli, spotkanie ze Skrą nasz zespół musiał wygrać. I tak się stało, chociaż po bardzo nerwowym meczu.
Już w pierwszych 5 minutach, nasza drużyna mogła objąć prowadzenie, ale ogromny stres ostrowskich zawodników spowodował, że nie potrafili oni wykorzystać nadarzających się sytuacji. Z czasem mecz zaczął się wyrównywać. W 14 minucie dość niespodziewanie gola bo błędzie zarówno naszych defensorów jak bramkarza zdobyli goście. Od tego momentu piłkarze Ostrovii jakby stracili wiarę w zwycięstwo. Niby walczyli, ale niewiele z tego wynikało. Do tego doszły wymuszone kontuzjami zmiany S. Różańskiego i R. Brzostka, które wprowadziły jeszcze większy niepokój w szeregi naszych piłkarzy.
Do przerwy utrzymał się wynik 0:1. W drugiej połowie kontuzjowanego P. Keslera zastąpił Tomasz Repa. Do "przodu" przesunięty został W. Syposz. Nasza drużyna postawiła wszystko na jedna kartę. Ale w 51 minucie szanse na wygraną zmalały do minimum, bowiem za zagranie ręką poza palem karnym ,czerwona kartkę ujrzał R. Rakowiecki, a po chwili z rzutu wolnego goście zdobyli drugą bramkę. Na szczęście nasz zespół walczył dalej i w końcu do do niego uśmiechnęło się szczęście. W efekcie czego, czterokrotnie golkipera Skry pokonał T. Repa, co dało nam tak upragnione zwycięstwo.

OSTROVIA Ostrów Mazowiecka - SKRA Drobin 4:2 (0:1)
Bramki: Rępa 57,67,72,79; Skra: Gajewski 14, Zieliński 51.
Sędziował: R. Derlacz (Warszawa).
Widzów 200
Ostrovia: Rakowiecki - Brzostek (20 Szyszkowski E.), Syposz, Krzak, E. Tyl (80 Wilczewski R.), S. Szyszkowski, Wilczewski, Różański (35 Rolek), Śledziński, Kesler (46 Rępa), Krajewski.

Pozostałe wyniki XXX kolejki:
ULKS CIÓŁKOWO - KORONA HID OSTROŁĘKA 2:7 (0:6)
Wisniewski 47,89 - Dmochowski 15,43,45, Niedźwiecki 41,44, Kaliszewski 35, Bałas 87.
LEGIONOVIA II - KASZTELAN SIERPC 4:4 (2:2)
Wiereszko 7,37, Brenner 73,75 - Dzięgielewski 6,65, Lemanowicz 43k,56 k.
MAZOWSZE PŁOCK - PIAST PIASTÓW 5:0 (5:0)
Zieliński 5, Przybylowski 15, Raczkowski 17, Kiełbasa 33,37.
MKS CIECHANÓW - GKS STRZEGOWO 10:2 (4:0)
Janakakos 17, Traczyk 21,38,52,55,63,Tosik 40,50, Jurkiewicz 67, Kozłowski 68 - Siemianowski 58 k, Taraszewski 80.
STOCZNIOWIEC PŁOCK - TĘCZA 34 PŁOŃSK 0:1 (0:0)
Borkowski 83.
MAKOWIANKA MAKÓW MAZ. - PODLASIE SOKOŁÓW 2:0 (1:0)
Popielarski 12, Artyfikiewicz 90.
BORUTA KUCZBORK - ŻBIK NASIELSK 3:1 (0:0)