Sokół zrewanżował się Księżakowi (zdjęcia, wideo)

Dodano: 5 stycznia 2015 13:13, Autor: Anna Augustyniak

Emocjonujący mecz mieli szansę zobaczyć w niedzielny wieczór ostrowscy fani koszykówki.
Niedzielny mecz Sokoła na własnym parkiecie z drużyną KS Księżak Łowicz zakończył się wygraną Sokoła 78:66. Mimo że Sokół prowadził od pierwszej minuty meczu i ani na sekundę nie pozwolił przejąć rywalowi prowadzenia, zwycięstwo ostrowskiej drużyny nie było pewne.

Przez pierwsze dwie kwarty meczu Sokół grał bardzo dobrze i systematycznie dzięki dobrym zagraniom i celnym rzutom zwiększał swoją przewagę. Na początku trzeciej kwarty ostrowska drużyna prowadziła 22 punktami. Później jednak przewaga ta zaczęła zdecydowanie maleć. Rywale z Łowicza zaczęli grać lepiej, podczas gdy zawodnicy z Ostrowi byli już trochę zmęczeni. Z tego powodu niewiele ponad minutę przed końcem meczu przewaga Sokoła zmalała do zaledwie czterech punktów - Sokół prowadził 68:64. W niesamowicie nerwowej dla obu drużyn końcówce meczu zawodnicy Sokoła zachowali jednak zimną krew i spokój, zdobyli kolejne punkty przewagi i zakończyli spotkanie wynikiem 78:66

Sokół zrewanżował się za poprzedni mecz z KS Księżak, który zakończył się wygraną drużyny z Łowicza 83:65. Dzięki temu meczowi ostrowska drużyna awansowała w tabeli rozgrywek z 7. miejsca na pozycję 6. Drużyna KS Księżak Łowicz zajmuje 4. miejsce w tabeli i po przegranej z Sokołem może mieć problem na dostanie się do najlepszej trójki grupy B.

Mecz Sokoła odbył się 4 stycznia. Kolejny mecz Sokół rozegra z TS Wisła Kraków 11 stycznia na wyjeździe.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Księżak Łowicz 78:66
(22:14, 19:8, 14:20, 23:24)

Sokół: Wojtyński 20 pkt., Barszcz 14 pkt., Niedbalski 14 pkt., Grudziński 12 pkt., Gałan 7 pkt., Jaworski 6 pkt., Skarpetowski 3 pkt., Ryfa 2 pkt.

Już 17 stycznia w Wąsewie po raz czwarty zmierzą się ze sobą pasjonaci tenisa stołowego.

Kolejny sparing Sokoła z Żubrami wygrany

2 stycznia 2015, Anna Augustyniak

Po świętach Sokół rozegrał po raz drugi mecz sparingowy z drużyną PKK Żubry Białystok.