Mistrzostwa Polski juniorów w Lekkiej Atletyce. Srebni chłopcy

Dodano: 3 lipca 2004 23:20, Autor: Waldemar Konarzewski

W Białymstoku przez dwa dni 26-27 czerwca o medale mistrzostw Polski walczyli młodzi lekkoatleci. Wśród w nich przedstawiciele naszych klubów, na czele z Piotrem Golbą i Piotrem Krupą, którzy przed zawodami zaliczani byli do grona faworytów w swoich konkurencjach. I nie zawiedli. P. Golba zdobył srebro w kuli, natomiast P. Krupa wywalczył takie krążki w biegu na 800 i 1500 metrów.
Mistrzostwa w Białymstoku były także okazją do wywalczenia minimum na zbliżające się mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 13-16 lipca w Grosseto. Tą szansę wykorzystał Piotr Golba, który wynikiem 19,38 uzyskał wyznaczone przez PZLA minimum i został zakwalifikowany do kadry na wyjazd do Włoch. Nie udało się niestety tego celu zrealizować P. Krupie, dla którego minimum na jego koronnym dystansie czyli 1500 metrów wynosiło 3:44,00. Nasz utytułowany zawodnik legitymując się dotychczas trzecim w tegorocznym sezonie wynikiem, liczył, że uda mu się w Białymstoku sprostać wymaganiom PZLA na dystansie 1500, jednak bieg prowadzony był w zbyt wolnym tempie, by mógł zrealizować swoje zamierzenie.