Małkinia Górna w gronie uczestników Listów dla Ziemi 2015

Dodano: 15 marca 2015 10:15, Autor: UG Małkinia Górna, red. A.Pleńska

W styczniu wystartowała III edycja Listów dla Ziemi. Tegoroczny temat to ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. W gronie uczestników akcji znalazła się również Małkinia Górna.
Do akcji przystąpiło łącznie 185 uczniów z naszej gminy, w tym: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej - 10 uczniów, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej - 53 uczniów, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie - 11 uczniów, Szkoła Podstawowa w Kańkowie - 7 uczniów, Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej - 104 uczniów.

Temat 2015: ograniczanie odpadów i ekokonsumpcja
Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Druga była poświęcona paleniu śmieci w piecach domowych i niskiej emisji. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2015 jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja.
REKLAMA


Całoroczne działanie
Akcja Listy dla Ziemi jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii "Nie bądź jednorazowy". W ciągu całego roku towarzyszą jej happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce. Tegoroczna kampania obejmie ponadto: akcję 365 reklamówek śmieci (www.365reklamoweksmieci.pl ), pokazy Mobilnej wystawy edukacyjnej i prezentację nowego Ośmiokąta edukacyjnego.

Listy papierowe i online
Bardzo ważną rolę w akcji odgrywa angażowanie w działania urzędów miast i gmin, przedszkoli i szkół, a najważniejszym punktem projektu jest konkurs na Najpiękniejszy List dla Ziemi. W kwietniu w placówkach w całej Polsce dzieci piszą listy, w których namawiają dorosłych do proekologicznych działań. Trzecia edycja akcji wprowadza jednak pewną nowość, bo uczniowie swoje listy napiszą nie tylko na papierze z makulatury, ale też online, dzięki specjalnej aplikacji!

Ponad 600 gmin
W dwóch poprzednich edycjach akcji wzięło udział 670 samorządów, 7 000 placówek oświatowych i 800 tysięcy uczniów. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski ważne ekologiczne problemy mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób.Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję!

Akcja Listy dla Ziemi jest organizowana w ramach Ogólnopolskiej kampanii "Nie bądź jednorazowy" dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcjihttp://www.listydlaziemi.pl/

Informacje o akcji w gminie Małkinia Górna można uzyskać u p. Anna Konferowicz, Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Małkini Górnej, ul. Nurska 144, codziennie w godz. 8-16, tel. (29) 644 87 97; mail: [email protected].

źródło zdj. UG Małkinia Górna

Zobacz również

Konkurs wiedzy o gminie Małkinia Górna (zdjęcia)

10 marca 2015, GOKiS Małkinia Górna, red. Anna Augustyniak

Już po raz siedemnasty zorganizowano Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna.

Dzień Języków Obcych w małkińskiej szkole (zdjęcia)

9 marca 2015, Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej, red. Anna Augustyniak

W minionym tygodniu w jednej z małkińskich szkół królowały języki obce.

Już niedługo pokaz dekoracyjnego składania serwetek w Małkini

8 marca 2015, Anna Augustyniak

Jeśli chciałbyś nauczyć się, jak z serwetek uzyskać ciekawe kształty, GOKiS w Małkini Górnej przygotował coś dla Ciebie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]