Bezwianka na Litwie

Dodano: 3 sierpnia 2004 23:04, Autor: Bożena Rostkowska


W dniach 23-25 lipca 2004 Zespół Pieśni i Tańca „Bezwianka” przebywał na Litwie. Wyjazd był odpowiedzią na zaproszenie Jezioroskiego Oddziału Związku Polaków na Litwie. Zespół uczestniczył w I Festynie Kultury Polskiej w Zarasai. Zarasai – miasto około 10-tysieczne jest pięknie położone nad jeziorami na granicy z Łotwą. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, na której nasz zespół pięknie się zaprezentował, wchodząc do świątyni w szlacheckich, polskich strojach w których tańczy poloneza. Reakcja Polaków była bardzo sympatyczna. Koncert odbył się o godz. 12.00 w pięknym Domu Kultury. W koncercie uczestniczyło 8 zespołów:
 • 3 taneczne: Zespół Taneczny MODERN ze Zduńskiej Woli prezentujący bardzo dobre układy tańca współczesnego, Zespół Tańca Ludowego ZGODA – najlepszy polski zespół na Wileńszczyźnie oraz nasz BEZWIANKA
 • 5 zespołów śpiewających w tym bardzo dobry 35 osobowy chór z Łotwy
  Nasz zespół zaprezentował wspomnianego wcześniej poloneza oraz wiązankę tańców i przyśpiewek kurpiowskich.
  Prezentacje zespołów poprzedziło wystąpienie pani dyrektor Bożeny Rostkowskiej, która opowiedziała o zespole oraz o naszym mieście i przekazała życzenia i pozdrowienia dla rodaków na Litwie. Publiczność bardzo dobrze i ciepło przyjęła występ zespołu, a oklasków nie było końca. Po koncercie, w trakcie wspólnego obiadu wszystkich wykonawców uczestników zespół przekazał „Dary Ostrowskiej Ziemi”, które przed wyjazdem przekazali ostrowiacy i ostrowskie firmy, a były to: polskie książki (MDK i MBP oraz prywatni darczyńcy) oraz produkty naszych zakładów: KRUGER, ZDROVIT, MLECZARNIA „OSTROWIA” i EMMA.
  Prezentami sprawiliśmy dużo radości naszym rodakom, na których twarzach widzieliśmy uśmiech, ale też i łzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu, który dzięki nawiązanym kontaktom zaowocuje w przyszłości kolejnymi spotkaniami.

  Dziękujemy serdecznie za przekazane dary


  Bezwianka w prezentacji kuripowskiej


  Bezwianka - polonez

  Wiązanka tanców w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Bezwianka”


  Przyśpiewka kurpiowska w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Bezwianka”

  Bezwianka w strojach szlacheckich wraz z organizatorami

  Organizatorzy wraz z panią dyr. MDK-u z Ostrowi Mazowieckiej
 • Komentarze

  Brak komentarzy

  Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
  Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

  Katalog firm promowane

  Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

  ul. Podstoczysko 20
  07-300 Ostrów Mazowiecka

  Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

  ul. 3-go Maja 32
  07-300 Ostrów Mazowiecka

  Jesteśmy z Wami od 1898r.!

  Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

  ul. Kolberga 7
  07-300 Ostrów Mazowiecka

  WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

  Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

  UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]