Warsztaty w Koperniku (zdjęcia)

Dodano: 22 marca 2015 10:22, Autor: Klaudia Kuczyńska

Turniej w fife, zawody siatkarskie czy warsztaty aktorskie to tylko niektóre propozycje, przygotowane przez uczniów ostrowskiego Kopernika z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej postanowili zorganizować warsztaty z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Były one stworzone w ramach projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, w którym udział bierze szkoła. Tego typu rozrywka to także doskonały sposób na jak największą frekwencję uczniów, bo pamiętajmy, że 20 marca to również przeddzień Dnia Wagarowicza, który wypada w tym roku w sobotę.
REKLAMA


W piątek młodzi ludzie faktycznie nie byli na lekcjach, ale za to uczestniczyli w warsztatach. Były to np. turniej w fife, gdzie koordynatorami zostali uczniowie Mateusz Gałązka i Jakub Zawistowski oraz pani Monika Kuziak. Zasłużoną wygraną mógł cieszyć się Dawid Andruszkiewicz. W szkole odbyły się także zawody siatkarskie, w których najlepszym zawodnikiem okazał się Oliwier Frączyk, a klasa która wygrała to II e/f. Koordynatorami zawodów była Patrycja Karwacka, Amelia Łepecka i pan Piotr Chud. Nie zapominajmy także o warsztatach recenzenta filmowego, gdzie koordynatorami została Anna Gwardiak i pani Izabela Hryń, a także o warsztatach plastycznych, które poprowadziła pani Marta Horodok wraz z Elizą Kaczmarczyk i pomocnikiem Dawidem Rymarczykiem.

Największą popularnością cieszyły się warsztaty zumby prowadzone przez panią Ewelinę Świerad - instruktorkę i właścicielkę Fitnessfera Klub. Na zajęciach pomagały jej Karolina Kosewska i Paulina Frączyk. Ciekawym pomysłem na czas, który uczniowie spędzili w piątek w szkole, były także zajęcia aktorskie prowadzone przez Julię Wityńską. Oprócz zabaw z improwizacją młodzi ludzie przygotowali także szkolny Lip dub, który będziemy mogli zobaczyć już niedługo.

Całe wydarzenie nie odbyłoby się bez zgody dyrekcji, która udostępniła tego dnia szkolę na warsztaty oraz Arkadiusza Siwka i Marcina Wiatraka operujących sprzętem, a także prowadzących uroczystości Magdy Kośnik i Karola Krycha. Szkoła otrzymała także dużą pomoc od sponsorów, którzy zapewnili posiłek podczas zajęć oraz nagrody i upominki. Byli to Fabryka Mebli Forte, Bank Spółdzielczy, pizzerie Biesiadowo, Costa Gargano, Tandem, producent ciastek Emma oraz państwo Burkiewiczowie.

Taki dzień dla szkoły to duża odskocznia od codzienności, dlatego uczniowie byli bardzo zadowoleni. Mimo tego, że nie dla wszystkich odbyły się w tym dniu zajęcia lekcyjne, to i tak młodzi ludzie wyszli ze szkoły z nowymi umiejętnościami.


Zobacz również

Uczniowie GP1 i Kopernika na wycieczce (zdjęcia)

20 marca 2015, Uczestnicy wycieczki, red. Agnieszka Pleńska

17 marca 2015 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 i LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Lokalni Niezwyczajni (zdjęcia)

2 marca 2015, Klaudia Kuczyńska

W niedzielny wieczór sala ostrowskiego MOSiR-u przy ulicy Warchalskiego była zapełniona publicznością oraz młodymi artystami z okolic naszego miasta. To wszystko za sprawą projektu społecznego Lokalni Niezwyczajni.

Dyskoteka w Koperniczku za nami! (zdjęcia, wideo)

13 lutego 2015, Julia Wityńska

W czwartek w LO im. Mikołaja Kopernika odbyła się dyskoteka walentynkowa. Zapraszamy do obejrzenia foto i wideo relacji!

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]