Dwa złota i cztery brązy dla OKKK (zdjęcia)

Dodano: 27 marca 2015 08:40, Autor: OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Zawodnicy OKKK zdobyli II miejsce drużynowo, dwa złote medale i cztery brązowe podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego w Ostrołęce.
Ostrowscy karatecy mieli bardzo udany start podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, które odbyły się 22 marca w Ostrołęce. Ten ważny turniej zgromadził 250 zawodników i zawodniczek w północno-wschodniej Polski. Do Ostrołęki przyjechali przedstawiciele 33 klubów. Od kilku lat na naszym Makroregionie startuje najwięcej zawodników, a są wśród nich medaliści Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Należą do nich również nasi ostrowscy zawodnicy.

OKKK reprezentowało 9 zawodników : Maria Jasko, Maciej Laskowski, Mikołaj Radgowski, Michalina Chrobot, Michał Bołtryk, Ewa Zarzycka, Katarzyna Komar, Joanna Małyszko i Julia Skwierczyńska. Medale dla OKKK zdobyli: Maria Jasko i Michalina Chrobot - złoto, Mikołaj Radgowski, Maciej Laskowski, Katarzyna Komar (kata) i Joanna Małyszko - brąz. Mniej szczęścia mieli Ewa Zarzycka, Michał Bołtryk oraz Julia Skwierczyńska. Mimo świetnej postawy sportowej, zaciętej walce i poświęceniu przegrali z bardzo dobrymi zawodnikami a trzeba przyznać, że poziom ogromnej większości zawodników stał na bardzo wysokim poziomie.

Bardzo dobry wynik osiągnęła Katarzyna Komar w kata. W pierwszej turze uplasowała się na 4 miejscu, jednak w turze finałowej bardzo dobrze wykonane kata geksai sho spowodowało awans na 3 miejsce. Również Mikołaj Radgowski i Michalina Chrobot startowali w kata i oboje przeszli do tury finałowej w której startuje 8 najlepszych zawodników. Mikołaj zajął 5 miejsce a Michalina 6 miejsce.

Dobre przygotowanie zawodników sprawiło, że ostrowska ekipa zajęła II miejsce drużynowo. Jest to pierwszy taki sukces, który cieszy tym bardziej, że zdobyty w doborowym towarzystwie. Klub ma nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed udziałem trójki ostrowskich zawodników w International Karate Friendship w Japonii. Już za kilka tygodni Maria Jasko, Mikołaj Radgowski i Michalina Chrobot zmierzą się z elitą światowego karate kyokushin.

Podczas zawodów rozegrano Mistrzostwa Makroregionu - 180 zawodników, seniorów i juniorów, oraz międzywojewódzkie mistrzostwa Młodzików - 70 zawodników. W zawodach wzięli udział reprezentanci 33 klubów. Organizatorem zawodów był Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Wiesława Orzoła.

Udany start OKKK w Zambrowie (zdjęcia)

24 marca 2015, OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Z OKKK wystartowało 41 zawodników i zawodniczek i 7 stanęło na podium. Jak przystało na dzień 8 marca większość, bo aż 7 medali przywiozły dziewczynki.

Intensywne treningi w OKKK (zdjęcia)

16 lutego 2015, OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai rozpoczął nowy rok od intensywnych przygotowań do najbliższych zawodów.