KS Ostrovia. I Kolejka MLS. Nieudana inauguracja

Dodano: 18 sierpnia 2004 19:10, Autor: Tomasz Krupa

W sobotę, 14 sierpnia odbyła się inauguracja sezonu piłkarskiego 2004/2005 w Mazowieckiej Lidze Seniorów. W meczu w Wyszkowie z drużyną NTP, bardzo odmłodzona drużyna Ostrovi doznała porażki 2:0. Nasz zespół wystąpił w tym meczu w dodatkowo w osłabionym składzie - zabrakło m.in. Patryka Tyla i Pawła Krajewskiego, a w trakcie spotkania kontuzji doznali Paweł Krzak i Sebastian Szyszkowski.
Pierwsza połowa była wyrównana, żadna z drużyn nie osiagn ęła znaczącej przewagi Częściej przy piłce znajdowali się co prawda gracze gospodarzy, jednak to Ostrovia miała bardzo dogodne okazje do zdobycia bramki - jak choćby sytuacja z 35 min. gdy goście wykonywali rzut wolny z odległości 17 metrów od bramki gospodarzy, jednak lekko uderzona piłkę wybronił bramkarz. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramowkym remisem w 42 min., po błędziew ustawieniu jeden z zawodników Wyszkowa wyszedł na pozycje sam na sam i pewnie pokonał R. Rakowieckiego. Po przerwie piłkarze Ostrovi dążyli za wszelką cenę do zmiany niekorzystnego wyniku, dlatego pod obydwoma bramkami dochodziło do groźnych sytuacji, po których powinny paść bramki. Jednak zawodnicy obu drużyn radzili nieskutecznością. W 70 min., po jednej z kontr, po raz drugi nasza drużyna popełniła bład w obronie i zawodnik gospodarzy po wyjściu na czysta pozycję ponownie pokonał naszego bramkarza. Strata gola nie załamała jednak zawodników Ostrovi i w końcówce meczu stworzyli oni jeszcze dwie doskonałe sytuacje do zdobycia goli jednak, tak jak wcześniej, bramkarz gospodarzy wychodził z nich obronną ręką. Po mimio porażki nasz zespół zapresentował się dobrze. Widać jeszcze braki szczególnie kondycyjne oraz brak ogrania bardzo młodych zawodników (w meczu wystąpili gracze nawet z rocznika 1987). Jednak z mecuz na mecz powinno być coraz lepiej, tym bardziej w tym tygodniu będzie okazja do jeszcze mocniejszej pracy nad kondycją, ponieważ mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki został przeniesiony na 8 września 2004 o godz. 16.30

NTP Wyszków - OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (2:0)
Bramki: NTP: Wyszyński 42, Dziadak 73.
Ostrovia: Rakowiecki - Krzak (30 Prusak), Kasprzak, Nienałtowski, Szyszkowski (47 Kempisty), Konarzewski P., Rolek (60 Konarzewski M.), Śledziński, Rępa, Kesler, Niwiński