Wybrano Strażaków Roku (zdjęcia)

Dodano: 24 maja 2015 12:47, Autor: Anna Augustyniak

W piątek odbyło się nadanie tytułów "Strażaka Roku Powiatu Ostrowskiego".
Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Strażaka odbyły się 22 maja w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas uroczystości, oprócz przekazania straży pożarnej nowego samochodu pożarniczego oraz wręczenie strażakom awansów i medali honorowych, odbyło się również podsumowanie tegorocznej edycji konkursu "Strażak Roku Powiatu Ostrowskiego".

W tym roku Kapituła Konkursowa wyróżniła dwóch strażaków: jednego z Państwowej Straży Pożarnej i jednego z Ochotniczej Straży Pożarnej. W skład Kapituły Konkursowej weszli: Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński; Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, bryg. Janusz Iwanowski; Prezes ZOPZOSP RP w Ostrowi Mazowieckiej, dh Andrzej Wyszogrodzki; członek ZOPZOSP RP, dh Krzysztof Hoffman; Przedstawiciel Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Ostrowi Mazowieckiej, Marek Kamiński; Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, Józef Marek Jastrzębski.
REKLAMA


Z PSP tytuł Strażaka Roku Powiatu Ostrowskiego otrzymał st. kpt. inż. Jan Krysiak, który pełni służbę w jednostce ratowniczo-gaśniczej od 1998 roku. Zarówno podczas pełnienia służby, jak i w czasie wolnym strażak nie pozostaje obojętny na nieszczęścia innych. Nie pozostał bierny również 14 czerwca 2013 roku, kiedy obcy mężczyzna zaatakował i napastował młodą kobietę. Zdecydowane zachowanie kpt. Krysiaka oraz stanięcie w obronie kobiety odstraszyło napastnika i zapobiegło gwałtowi. Wydarzenie to miało miejsce przy ul. 3 Maja w Ostrowi Mazowieckiej.

Z kolei Strażakiem Roku OSP Powiatu Ostrowskiego został dh Piotr Jakubik, który jest członkiem OSP w Treblince od 1995 roku oraz strażakiem z jedenastoletnim stażem służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowi Mazowieckiej. 27 czerwca 2010 roku w Małkinii Górnej podczas Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, w którym poszkodowana została dziewięcioletnia dziewczynka. Po utracie przez nią przytomności i podstawowych czynności życiowych należało bardzo szybko udzielić profesjonalnej pomocy. Osoby postronne wezwały na ratunek Piotra Jakubika, który w tym dniu w czasie wolnym od służby znajdował się w pobliżu miejsca zdarzenia. Dh Piotr natychmiast podjął działania, w których wykazał się pełnym profesjonalizmem, dzięki czemu przywrócił podstawowe czynności życiowe dziecka. Z kolei 21 kwietnia bieżącego roku w Prostyni w niedalekim sąsiedztwie domu, w którym mieszka dh Jakubik, wybuchł pożar. I tym razem dh Piotr nie pozostał obojętny na występujące zagrożenie dla zdrowia drugiego człowieka. Bezzwłocznie udzielił pomocy przy ewakuacji starszej osoby - mieszkanki budynku, w którym doszło do pożaru, oraz dostępnymi środkami stłumił pożar, co ograniczyło w znacznym stopniu straty, mogące wyniknąć z dalszego rozwoju pożaru.

Celem konkursu było docenienie strażaka, który wyróżnił się zarówno służbą, jak i ofiarnością oraz niezwykłymi postawami w ratowaniu życia i mienia ludzkiego również poza służbą.


Zobacz również

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka (zdjęcia)

23 maja 2015, Anna Augustyniak

W piątkowe przedpołudnie odznaczeniami i awansami wyróżniono wielu zasłużonych strażaków, którzy na co dzień ryzykują swoje życie i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostrowskiego.

Pożar lasu w miejscowości Tymianki-Skóry (zdjęcia)

21 maja 2015, OSP Boguty-Pianki, red. Agnieszka Pleńska

We wtorek 19 maja około 20:10 jednostka OSP Boguty-Pianki została zaalarmowana o pożarze lasu w miejscowości Tymianki-Skóry.

Pożar Gimnazjum w Jasienicy (zdjęcia)

25 marca 2015, KP PSP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Zastęp OSP Nieskórz został zadysponowany do pożaru piwnicy w budynku Publicznego Gimnazjum w Jasienicy.

Komentarze

Dodano: 24 maja 2015 21:57, kriskuki (kriskuki)

Wy chyba sobie z ludzi jaja robicie ?! Jak strażakiem roku może zostać osoba, która 2 lata temu uratowała kobietę przed gwałtem ? Czy ta osoba dostała nagrodę, więc dwa lata temu ? Widzę, że w jednym jak i drugim wypadku nagrody dostały osoby z długim stażem pracy. Dlaczego nie napiszecie prawdy, że to jest ugadane ? Jesteście podobni jak ten rząd ze swoim panem od żyrandola.

 

Dodano: 24 maja 2015 23:21, (rom3k)

Strażacy to dobre chłopaki, najbardziej lubiane służby w społeczeństwie. Szacun za poświęcenie na służbie oraz postawę godną naśladowania również po pracy.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]