KS Ostrovia. VI Kolejka MLS. Czarny tydzień

Dodano: 16 września 2004 20:30, Autor: Waldemar Konarzewski

W minionym tygodniu, piłkarze Ostrovii rozerali dwa spotkania. Najpierw w środę w zaległym meczu ulegli liderowi rozgrywek Pogoni Grodzisk Mazowiecki 0:6, a następnie w niedziele dosyć pechowo przegrali z Piastem Piastów 1:3.
W pierwszym z wymienionych meczów, nasi zawodnicy praktycznie z góry stali na straconej pozycji, gdyż grodziszczanie myśląc o awansie, do drużyny ściągnęli graczy nie tylko mających za sobą grę w III czy IV lidze, ale także nawet w ekstraklasie. Stąd nie dziwi przebieg meczu, chociaż przy odrobinie szczęścia, końcowy wynik mógł być dużo niższy.
Inaczej ostrowscy kibice podchodzili do meczu z Piastem. Liczyli bowiem na pierwsze zwycięstwo naszych piłkarze na własnym boisku. Stało się jednak inaczej, gdyż o wyniku przede wszystkim zadecydowała praca sędziów z Radomia, którzy w drugiej połowie, jak się można domyślać pod wpływem obserwatora z Warszawy, dyktując w 60 minucie rzut karny dla gości, wypaczyli końcowy wynik meczu.

OSTROVIA Ostrów Maz. - POGOŃ Grodzisk Maz. 0:6 (0:5)
Bramki: Milewski 7, 26, 39, 43, Rajczak 4, Tankiewicz 61.
Ostrovia: Rakowiecki - Prusak (Kempisty), Kacprzak (Kesler), Nienałtowski, Krzak, Śledziński, Konarzewski P. (25 Rolek), Tyl, Krajewski, Niwiński, Korzeb.

Zdecydowane zwycięstwo gości, którzy potwierdzili grą swoje wysokie aspiracje. Na pewno na końcowy wynik wpłynęły szybko stracone bramki przez nasz zespół, ale w niczym to nie zmienia faktu o wyższości gości.

OSTROVIA Ostrów Maz.- PIAST Piastów 1:3 (1:1)
Bramki: Ostrovia Rępa - 27; Piast - Tabor 6, Szczęśniak 60 k, Kiełbiewski 88.
Ostrovia: Rakowiecki - Kacprzak (70 Korzeb) , Śledziński, Nienałtowski (46 Kempisty K.), Niwiński, Krzak, Tyl, Krajewski, Rępa(63 Kesler), Rolek (66 Konarzewski P.), Łupiński.

Dobry występ naszej drużyny w pierwszych 45 minutach. Szczególnie wyróżniała się nasza trójka pomocników, z których najgroźniejszy był Michał Kacprzak. To po jego strzałach groziło największe niebezpieczeństwo gościom.
Na przebieg meczu duży wpływ miała szybko stracona bramka. Podobnie jak w meczu z Pogonią Grodzisk, tak i tym razem, nasi zawodnicy zagapili się z prawej strony boiska, co skrzętnie wykorzystali goście. Napastnik Piasta dobiegł do końcowej linii boiska i silnie dośrodkował, a akcje wykończył Tabor.
W 27 minucie nasza drużyna doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewej strony P. Tyl zagrał głową w stronę bramki, a wychodzącego bramkarza gości uprzedził T. Rępa, kierując z najbliższej odległości piłkę do bramki. Po golu nadal inicjatywa należała do drużyny ostrowskiej. Nasi zawodnicy zmiany rezultatu szukali głównie w strzałach, ale piłka za każdym razem minimalnie mijała światło bramki. Druga połowa rozpoczęła się od lekkiej przewagi gości. Jednak po kilku minutach, mecz znów się wyrównał. W 60 minucie doszło do decydującego momentu w niedzielnym meczu. Napastnik gości otrzymał piłkę w narożniku pola karnego i momentalnie się przewrócił. Na to chyba tylko czekał sędzia, który bez wahania wskazał na rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Szczęśniak. Od tego momentu do ataku ruszyli nasi zawodnicy, ale niestety czynili to bez wiary, tym bardziej, że boisko z powodu kontuzji musiał opuścić M.Kacprzak i T. Rępa. Goście mądrze się bronili, a na minutę przed końcem spotkania wyprowadzili jeszcze udaną kontrę, podwyższając rezultat na 3:1.