Uwaga na Barszcz Sosnowskiego! (zdjęcia)

Dodano: 7 lipca 2015 08:37, Autor: UG Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka stwierdzono występowanie groźnego chwastu o nazwie Barszcz Sosnowskiego. Jest to roślina silnie zachwaszczająca teren, inwazyjna i bardzo niebezpieczna dla człowieka.
Roślina ta w polskich warunkach występuje głównie wzdłuż koryt rzek i cieków wodnych, ale zauważyć można ją także na nieużytkach rolnych, w pasach drogowych, a także w ogrodach. W naszym klimacie osiąga znaczne rozmiary, może dorastać nawet do 4 metrów wysokości. Barszcz Sosnowskiego posiada duże liście pierzastodzielone, dolne liście mają kształt trójkątny i przypominają łopian, kwiaty osadzone są na wysokich łodygach, zebrane w gęsty, duży baldach koloru białego.
REKLAMA


Barszcz Sosnowskiego jest gatunkiem bardzo groźnym. Włoski na liściach i łodygach wydzielają substancje parzące. Parzące działanie nasila się podczas słonecznej pogody i wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza. Kontakt z tymi roślinami powoduje zapalenia skóry, powstawanie pęcherzy, nie gojące się rany i długo nie znikające blizny oraz zapalenie spojówek i uczulenie na promienie słoneczne. Działanie to jest szczególnie niebezpieczne dla alergików oraz dzieci. Jeżeli dojdzie do kontaktu z rośliną, należy niezwłocznie i dokładnie obmyć skórę wodą z mydłem i unikać ekspozycji podrażnionych miejsc na światło słoneczne przynajmniej przez 48 godzin. Nie należy czekać na reakcję organizmu tylko bezzwłocznie poradzić się lekarza.

Nie bagatelizujmy problemu! Należy walczyć z rozprzestrzeniającym się na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka chwastem, ponieważ niezwalczany rozrasta się w parzący las, sięgający kilku metrów wysokości, groźny dla zdrowia i życia ludzi.

Jeżeli zauważysz podejrzaną roślinę NIE RUSZAJ, NIE DOTYKAJ - zgłoś do Urzędu Gminy osobiście, pod numerem telefonu: 29 746 86 00, bądź za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected], a my przyjedziemy, sprawdzimy i zniszczymy! Gminne służby porządkowe, wyposażone w bezpieczne sprzęty zajmą się systematycznym usuwaniem tego niebezpiecznego chwastu.źródło zdj. UG Ostrów Maz.

Zobacz również

Gwałtowne opady deszczu przeszły przez powiat

7 lipca 2015, KP PSP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Wczoraj w godzinach popołudniowych w związku z gwałtownymi opadami deszczu, któremu towarzyszył silny wiatr straż pożarna interweniowała 15 razy.

Zderzenie motocykla z ciągnikiem (zdjęcia)

6 lipca 2015, OSP Małkinia Górna, red. Agnieszka Pleńska

W wypadku został poszkodowany kierowca motocykla, który został zabrany przez zespół karetki pogotowia do szpitala.

After Party gwiazdą Dni Broku (zdjęcia, wideo)

6 lipca 2015, Agnieszka Pleńska

To było istne szaleństwo - liczba fanów zespołu, którzy przybyli na koncert przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]