KS Ostrovia. VII Kolejka MLS. Drugie wyjazdowe zwycięstwo

Dodano: 23 września 2004 22:33, Autor: Waldemar Konarzewski

Spotkanie w Bieżuniu, było dla obu zespołów meczem za sześć punktów. Jako pierwsi zaatakowali nasi piłkarze, którzy już w 12 minucie mogli objąć prowadzenie, ale z bliskiej odległości głową lekko wprost w ręce bramkarza strzelił Tomasz Rępa. Chwilę potem, po problematycznej sytuacji w której nasi zawodnicy domagali się odgwizdania spalonego, gospodarze zdobyli bramkę. Nie zrażeni takim obrotem nasi zawodnicy dalej śmiało atakowali. Niestety, ponownie nie potrafili wykorzystać nadarzających się bramkowych okazji m.in. T. Rępa trafił w słupek, a P. Kesler minimalnie przestrzelił z pięciu metrów. To mogło się zemścić, gdyż w 32 minucie po kontrataku, napastnik gospodarzy znalazł się w oko w oko z R. Rakowieckim. Na nasze szczęście piłka po lobie nad naszym bramkarzem, otarła się o poprzeczkę i wyszła za bramkę. W 41 minucie nasz zespół wyrównał. Z lewej strony mocno dośrodkował P. Kesler, a akcję wykończył T. Rępa, wślizgiem wpychając piłkę do bramki.
Druga polowa rozpoczęła się ponownie od przewagi naszego zespołu. Dobry okres gry potwierdzili nasi piłkarze bramką, którą z 23 metrów zdobył płaskim strzałem Patryk Tyl. Po bramce mecz się wyrównał, ale dobrze grający nasi defensorzy z R. Rakowieckim na czele, pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku. W 81 minucie rozstrzygnęły się losy meczu. Po dośrodkowaniu P. Krzaka z lewej strony, P. Tyl mimo asysty dwóch obrońców Wkry, strzałem z 15 metrów po raz drugi pokonał golkipera gospodarzy, ustalając wynik na 3:1.

WKRA BIEŻUŃ - OSTROVIA OSTRÓW MAZ 1:3 (1:1)
Bramki: Wkra - Berliński 15; Ostrovia - Rępa 41, Tyl 55, 81.