PUP ma środki na aktywizację bezrobotnych

Dodano: 24 sierpnia 2015 10:33, Autor: PUP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje, iż posiada środki na realizację różnych form aktywizacji.
Dokładnie chodzi o środki na bony na zasiedlenie oraz refundację pracodawcy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

Bony na zasiedlenie polegają na wypłaceniu osobie bezrobotnej, która nie ukończyła 30 lat określonej kwoty na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem pracy, w miejscowości oddalonej o minimum 80 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Forma ta realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego z EFS - PO WER skierowanego do osób bezrobotnych będących młodzieżą NEET (tj. osoba: niepracująca, niekształcąca się w trybie stacjonarnym, zaocznym lub wieczorowym finansowanym ze środków publicznych oraz nieszkoląca się ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni poprzedzających dzień przystąpienia do projektu).
REKLAMA


Z kolei refundacja pracodawcy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego jest realizowana w ramach:
- projektu współfinansowanego z EFS - RPO WM, skierowanego do osób bezrobotnych w wieku 30 lat i powyżej, należących do tzw. grup defaworyzowanych, tj.: osób długotrwale bezrobotnych (pozostających bez pracy przez okres min. 12 m-cy), niepełnosprawnych, o niskich kwalifikacjach (z wykształceniem do średniego włącznie), w wieku powyżej 50 lat, kobiet,
- programu aktywizacji osób bezrobotnych w wieku 30 - 50 lat,
- programu aktywizacji osób bezrobotnych w wieku do 30 roku życia.

PUP zaprasza osoby bezrobotne oraz pracodawców do składania odpowiednich wniosków. Druki wniosków dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej www.pupom.pl w zakładce URZĄD/DOKUMENTY DO POBRANIA.

Szczegółowych informacji na temat wyżej wymienionych form aktywizacji oraz warunków uczestnictwa w poszczególnych programach udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy prowadzący sprawy:
- bon na zasiedlenie - pokój nr 20
- wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy - pokój nr 21
- koordynator projektów i programów - pokój nr 19

Źródło zdj. PUP

Zobacz również

Są pieniądze w PUP-ie

24 sierpnia 2015, PUP Ostrów Maz., red. A. Pleńska

Pracodawcy mogą składać wnioski o przyznanie środków na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników.

Oferty pracy aktualne na dzień 21.08.2015r.

21 sierpnia 2015, PUP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Wulkanizator, robotnik budowlany, nauczyciel języka angielskiego - sprawdź kogo potrzebują do pracy.

Są środki w PUP-ie

13 sierpnia 2015, PUP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż posiada środki na realizację form aktywizacji: bony na zasiedlenie oraz refundacja pracodawcy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]