Już niedługo Dzień bez Samochodu

Dodano: 15 września 2015 07:47, Autor: GOKiS Małkinia Górna, red. Anna Augustyniak

Z tej okazji GOKiS w Małkini Górnej zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Rowerowej Masie Krytycznej.
22 września (wtorek) przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Kiedy w 1886 roku w Niemczech powstał pierwszy automobil, zaprojektowany przez Karla Benza, nikt nie przypuszczał, że niewiele ponad 100 lat później po całym globie jeździć będzie miliard aut. Choć samochód bezsprzecznie zrewolucjonizował świat, przy okazji również nieco go zatkał. Dlatego w 2000 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej zrodził się pomysł Dnia bez Samochodu. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do przyłączenia się do akcji przez samorządy promujące komunikację miejską, rowery czy spacery jako alternatywę dla samochodów. Celem kampanii jest kształtowanie zachowań proekologicznych i pokazanie, że życie bez czterech kółek jest możliwe.
REKLAMA


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej również pragnie przyłączyć się do tej akcji i proponuje Państwu prawdopodobnie ostatnią w tym roku Rowerową Masę Krytyczną. Wierząc, że większość z Państwa w tym dniu przyjedzie do pracy rowerem, GOKiS zaprasza 22 września na godz. 16:15 do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej, skąd rowerzyści wyruszą na przejazd ulicami: Biegańskiego, Nurską, Ostrowską do Błędnicy. Następnie skręcą w kierunku Daniłówki Pierwszej, dalej do Kańkowa i Zawist Podleśnych. W Zawistach grupa wjedzie na ul. Jana Pawła II i skieruje się do ul. Nurskiej. Koniec trasy osiągnie po 18 km przed Urzędem Gminy w Małkini Górnej.


Źródło zdj. GOKiS

Zobacz również

Narodowe Czytanie "Lalki" w małkińskiej bibliotece (zdjęcia)

13 września 2015, Hanna Chromińska

5 września 2015 roku odbyła się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytano powieść Bolesława Prusa "Lalka".

ZPiT "BezWianka" na dożynkach gminy Małkinia (zdjęcia)

4 września 2015, MDK, red. Anna Augustyniak

To było upalna, ostatnia wakacyjna niedziela, a jednocześnie święto plonów w gminie Małkinia Górna.

Adam Kraśko i zespół XFort gwiazdą dożynek gminnych Małkini (zdjęcia, wideo)

31 sierpnia 2015, Anna Augustyniak

Podczas tegorocznych dożynek gminy Małkinia Górna gwiazdą wieczoru był Adam Kraśko i zespół XFort.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]