KS Ostrovia. VIII Kolejka MLS. Wygrywamy również u siebie

Dodano: 3 października 2004 08:57, Autor: Waldemar Konarzewski

Niezwykle cenny sukces odnieśli nasi piłkarze w minioną sobotę, pokonując na własnym boisku rezerwy Legionovii 3:2. wygrana tym bardziej cieszy, że rywale dwukrotnie prowadzili, a mimo to zeszli z boiska pokonani.
Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie należały do gości. W ciągu pierwszych trzech minut stworzyli sobie oni dwie idealne sytuacje, ale na nasze szczęście, dwukrotnie je zmarnowali. Jednak po kolejnej akcji było już 0:1, a bramkę Legionowianie zdobyli przy biernej postawie naszych obrońców po rzucie rożnym.
Po stracie gola, długo nasz zespół nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu, stąd gra toczyła się głównie w środku boiska. W 23 minucie po rzucie wolnym w polu karnym przez bramkarza faulowany był T. Rępa. Decyzja mogła być tylko jedna - rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Michał Kacprzak.
Początek drugiej połowy to głównie walka w środku boiska. Żadnej z drużyn nie udawało się przeprowadzić dokładniejszej akcji, na co między innymi miała wpływ bardzo nierówna płyta boiska. W 53 minucie goście po raz drugi objęli prowadzenie. Ponownie zrobili to po stałym fragmencie gry czyli rzucie rożnym. Od utraty drugiej bramki, nasi zawodnicy postawili wszystko na jedną kartę. Chociaż mało było płynnych akcji, to nadrabiając walecznością co raz częściej tworzyli pod bramką gości spore zamieszanie, a także sytuacje bramkowe. Najlepszą z nich miał T. Rępa w 59 minucie, który otrzymał dokładne podanie z lewej strony, ale jego strzał z 12 metrów zablokowali obrońcy. Chwilę później padło wyrównanie. Po dośrodkowaniu z prawej strony, Patryk Tyl strzałem po ziemi w długi róg, zaskoczy golkipera gości. Po bramce, inicjatywa dalej należała do naszego zespołu. W 72 minucie Paweł Łupińki lobował bramkarza gości, ale piłkę z bramki wybił obrońca Legionovii. W 78 minucie pojedynek z goliperem Legionowian przegrał Piotr Kesler. Ale w 83 minucie szczęście nie opuściło naszego zespołu. Paweł Łupiński otrzymał dokładne podanie na prawej stronie boiska, pociągnął z piką kilka metrów i dośrodkował wprost do nabiegającego Piotrka Niwińsiego, który strzałem z powietrza, nie dał szans bramkarzowi Legionovii.

OSTROVIA OSTRÓW MAZ - LEGIONOVIA II LEGIONOWO 3:2 (1:1)