Kolejne sukcesy "Pogodnych" (zdjęcia)

Dodano: 26 września 2015 08:40, Autor: 29 OGDH "Pogodni", red. A. Pleńska

29 Drużyna Harcerska "Pogodni" od sukcesów zaczęła nowy rok harcerski 2015/2016.
29 OGDH "Pogodni", czyli 29 Ostrowska Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Pogodni" działająca przy SP i GP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej zapisała na kartach swojej historii kolejne sukcesy.

Na początku miesiąca ukazały się wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Zastępów ZHP, którego zadania drużyna realizowała od października 2014 do czerwca br. W turnieju rywalizowały zastępy w 3 kategoriach wiekowych: harcerze, harcerze starsi i wędrownicy. W tym czasie "29"zrealizowała 13 zadań z 6 działów programowych: harcerstwo w ruchu, aktywność społeczna, ciekawość świata, braterstwo, sprawności na całe życie i radosny patriotyzm. Zadania były różnorodne. W wykonywaniu niektórych zadań uczestniczyli uczniowie SP1 w Ostrowi Mazowieckiej. Meldunki ze zrealizowanych zadań były oceniane przez specjalne jury, a wyniki podawane co kwartał.

Ostateczna klasyfikacja umiejscowiła 29 DH "Pogodni" na 4 miejscu w Polsce w kategorii "Harcerze" z 693,8pkt (różnica między 3, a 4 miejscem wyniosła mniej niż 2 pkt). Dodatkowo 29 DH "Pogodni" uzyskała tytuł "Chorągwianego Zastępu Mistrzów" w Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

Jest to dla nas niebywałe wyróżnienie, że spośród co najmniej kilkuset drużyn naszej chorągwi, to właśnie my jesteśmy najlepsi. Na ten sukces zapracowała cała drużyna, a szczególne gratulacje należą się naszej drużynowej phm. Grażynie Dudzie, która wspierała , dopingowała i czuwała nad terminowym wysyłaniem raportów.
REKLAMA


W dniach 18-20 września uczestniczyliśmy w XXIV Dniach Chorągwi Mazowieckiej ZHP- Radom 2015. Pierwszego dnia, czyli w piątek poznawaliśmy się z innymi drużynami, a drugiego dnia wzięliśmy udział w grze miejskiej i warsztatach. Warsztaty te każda drużyna miała inne. Nasze pierwsze warsztaty odbyły się w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w centrum Radomia. Zwiedzaliśmy muzeum, w szczególności jego przyrodniczą część, gdzie przewodnik opowiadał nam o dinozaurach i ich śladach na Ziemi Radomskiej. Było bardzo ciekawie. Drugie warsztaty w jakich wzięliśmy udział nosiły nazwę "Certyfikat pradziadka" i odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej, które oprócz warsztatów zorganizowało pobyt dla części harcerzy. Zajęcia zaczęły się od robienia bułek, każdy lepił z ciasta oryginalny kształt, następnie bułki wsadzono do pieca i zanim się upiekły zajęliśmy się innymi rzeczami- ubijaliśmy masło, praliśmy na tarze, otrzymywaliśmy len, z którego pletliśmy sznurki itd. Zajęcia były niezwykle praktyczne. Bawiliśmy się świetnie!

Gra miejska polegała na tym, że przy użyciu map dostarczonych przez organizatorów udawaliśmy się we wskazane przez nich miejsca, włączaliśmy aplikację na smartfony "Radomskie historie", która lokalizowała nas przy pomocy GPS, a następnie wyświetlała nam historię miejsca, w którym jesteśmy. Często było to nietypowe miejsce przykładowo dotarliśmy do kamienicy, na której ostatnim piętrze na suficie, znajdował się obraz nieznanego artysty- niezwykle ładne malowidło, nikt nie spodziewałby się, że w tak wyglądającej kamienicy znajduje się coś takiego! Aplikacja zawierała opisy 25 miejsc, z których udało nam się odwiedzić, aż 23. Udział w warsztatach i odwiedzenie 10 miejsc dawało tytuł drużyny brązowej, 15 srebrnej, a 20 złotej drużyny. Według tej punktacji zostaliśmy złotą drużyną Dni Chorągwi! Chcielibyśmy podziękować burmistrzowi naszego miasta, za sfinansowanie przejazdu do Radomia.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że godnie reprezentujemy nasze miasto, Hufiec Wyszków i wyróżniamy się na skalę województwa, czy kraju. Ale nie mamy zamiaru spocząć na laurach! W tym roku realizujemy po raz kolejny zadania na "Odznakę Grunwaldzką", a także po raz pierwszy bierzemy udział w propozycji programowej "Czas odkrywców" realizowanej przez PRO, czyli Programowy Ruch Odkrywców ZHP. Będziemy odkrywać historię oraz tajemnice Ostrowi i okolic. Na pewno nas Państwo zauważą! Na początku października odbędzie się nabór do drużyny- szczegóły wkrótce!

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Przyboczny Bartek Jary


Zobacz również

Uczniowie Ekonomika na nagraniu show Paranienormalni tonight! (zdjęcia)

25 września 2015, ZS nr 2, red. Agnieszka Pleńska

Gościem specjalnym programu była piosenkarka Ewa Farna.

Rajd rowerowy z okazji Dnia bez Samochodu (zdjęcia)

24 września 2015, GOKiS Małkinia Górna, red. Anna Augustyniak

W Małkini zorganizowano kolejną Rowerową Masę Krytyczną.

Derby na remis

24 września 2015, Tomasz Krupa

W środowe popołudnie piłkarze Ostrovi rywalizowali z Bugiem Wyszków.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]