Uczcili rocznicę odzyskania niepodległości (zdjęcia, wideo)

Dodano: 12 listopada 2015 11:22, Autor: Anna Augustyniak

Tegoroczne miejskie obchody Święta Niepodległości tradycyjnie odbyły się pod Dębem Wolności.
W środę, 11 listopada świętowaliśmy 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Jak zawsze, mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej dołączyli do tych obchodów.

Z tej okazji w kościele pw. Wniebowzięcia NMP o godz. 11 odbyła się msza św. za Ojczyznę. Po Mszy św. uroczystości przeniosły się na Plac Wolności.
REKLAMA


Reprezentanci władz, różnych służb, organizacji i firm złożyli z honorami kwiaty pod Dębem Wolności, drzewem zasadzonym w tym miejscu w 1919 roku, w I rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.




Zobacz również

I Ostrowski Bieg Wolności i Solidarności za nami (zdjęcia)

11 listopada 2015, MOSiR, red. Anna Augustyniak

Silny wiatr nie odstraszył biegaczy.

I Rajd Rowerowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej za nami (zdjęcia)

10 listopada 2015, GP nr 1, red. Agnieszka Pleńska

Na trasie eskapady rowerowej znalazły się m.in. pomnik upamiętniający bohaterską i patriotyczną postawę powstańców styczniowych w 1863r. w Feliksowie.

Gimnazjaliści uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych (zdjęcia)

9 listopada 2015, Anna Augustyniak

W niedzielne popołudnie w ostrowskim kinie uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ostrowi zorganizowali wieczornicę ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Odsłonięcie pomnika Żołnierzy Wyklętych (zdjęcia, wideo)

8 listopada 2015, Anna Augustyniak

Wczoraj przy głównym skrzyżowaniu Ostrowi odsłonięto pomnik, upamiętniający osoby, które tuż po II wojnie światowej walczyły w Polsce z komunizmem.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Kwiaciarnia Orchidea

ul. Stefana Batorego 19
07-300 Ostrów Mazowiecka

Miejsce pełne kwiatów i wyjątkowych dekoracji.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]