Zostań wolontariuszem WOŚP (zdjęcia)

Dodano: 2 grudnia 2015 15:26, Autor: Agnieszka Pleńska

Wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może zostać każdy. Wystarczy chęć pomagania innym.
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym omówiono najważniejsze kwestie związane z organizacją imprezy. Na spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele powiatowych szkół średnich, policji, straży, starostwa oraz wielu sympatyków akcji.
REKLAMA


Jak już pisaliśmy organizacją 24. Finału WOŚP zajmie się nie Miejski Dom Kultury, lecz Fundacja Dzień Dobry z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej. Szefową sztabu jest Sandra Popiołek, która wielokrotnie angażowała się w organizację wydarzenia.

- Chcielibyśmy, by 10 stycznia w naszym mieście było jak najwięcej pozytywnych emocji, serdeczność, miłości i wspólnego bycia z sobą. Ale przede wszystkim chcielibyśmy, by ta piękna akcja zamieniła się w bardzo konkretną pomoc dla polskich szpitali dziecięcych i oddziałów dla osób starszych - mówiła podczas spotkania Anna Krajewska - prezes Fundacji Dzień Dobry z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej.

Zbiórka planowana jest nie tylko w Ostrowi, ale w całym powiecie. Chęć współpracy deklarują dyrektorzy gminnych szkół oraz wójt gminy Ostrów Mazowiecka.

Siedziba sztabu będzie się mieścić w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. W programie imprezy znajdzie się m.in. akcja poboru krwi, aukcje w serwisie internetowym allegro, szkolenia z pierwszej pomocy oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Nie zabraknie też tradycyjnego światełka do nieba.

24. Finału WOŚP odbędzie się 10 stycznia. Wolontariusze WOŚP będą kwestować w miejscach publicznych i często uczęszczanych. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać patrole policyjne oraz opiekuni. Wolontariuszem może zostać każdy, wystarczy chęć niesienia pomocy potrzebującym. Ankiety wolontariusza można odbierać w Ok Chicken przy ul. Armii Krajowej 2. Chętni powinni posiadać swoje zdjęcie na płycie CD lub przesłać swoje zdjęcie na adres [email protected].


Zobacz również

Elżbieta Malec dyrektorem szpitala

2 grudnia 2015, Agnieszka Pleńska

Pełniąca do tej pory funkcję dyrektora SPZZOZ Elżbieta Malec wygrała konkurs na stanowisko dyrektora ostrowskiego szpitala.

Mikołajki z MOSiR-em

1 grudnia 2015, MOSiR, red. Agnieszka Pleńska

4 i 6 grudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na mikołajkowe atrakcje.

24. Finału WOŚP jednak zawita do Ostrowi

30 listopada 2015, Agnieszka Pleńska

Znalazły się osoby, dzięki którym tradycja organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście nie zaginie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kebab na ulicy Warszawskiej

ul. Gęsia 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Każdego dnia NOWA PROMOCJA!

BLACK BURGER

ul. Mieczkowskiego 11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zawsze będziemy się starać być Twoim "lepszym American Burger Barem" !

DOMITOM Tułowiecki

ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Podnośniki koszowe, koparki, koparko-ładowarka, automatyka przemysłowa, generatory prądotwórcze, naprawa maszyn.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]