Grupa Motocyklowa STAJNIA w akcji "Szlachetna Paczka" (zdjęcia)

Dodano: 21 grudnia 2015 08:48, Autor: Hanna Chromińska

Zgodnie z obietnicą Grupa Motocyklowa STAJNIA wystąpiła w roli Darczyńcy w akcji "Szlachetna Paczka".
"SZLACHETNA PACZKA" jest projektem pomocy bezpośredniej, łączącym Darczyńców, Dobroczyńców i Wolontariuszy we wspólnym dziele przygotowywania świątecznych paczek dla rodzin w potrzebie. W tym roku do grona Darczyńców Paczki dołączyli członkowie GM STAJNIA.
REKLAMA


Regulamin akcji stanowi, że osoby potrzebujące wsparcia - osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne i ludzie, których spotkało nieszczęście - zgłaszają swoje potrzeby, Darczyńcy przygotowują paczkę dla wybranej osoby/osób zgodnie z listą potrzeb i marzeń, a Wolontariusze koordynują doręczanie.

Pan Andrzej Sadowski, który wraz z kolegami z GM STAJNIA przygotowywał paczkę tak mówi o udziale w tej akcji: "Przystępując do akcji ustaliliśmy, że wesprzemy osoby z naszego powiatu. Przejrzeliśmy listę zapotrzebowań i zdecydowaliśmy się na przygotowanie paczki dla trzyosobowej rodziny z Ostrowi Maz. Rodzice właśnie stracili pracę i nie są w stanie przygotować dla córki świątecznych upominków. W ich zapotrzebowaniu ujęła nas wielka skromność. Prosili o rzeczy podstawowe - ubrania i artykuły spożywcze, nie wspomnieli nawet o zabawkach.
Z funduszy zabranych przez GM zakupiliśmy zimowe kurtki, buty i spodnie, środki czystości i artykuły spożywcze o przedłużonej trwałości. Do zakupów o wartości ok 2 tys. zł dołożyliśmy dla pilnej uczennicy pamiętnik, słownik i obrotowy fotel.
Osoby obdarowane nie zawsze chcą się kontaktować z darczyńcami, ale my mieliśmy przyjemność osobiście wręczyć zakupione prezenty. Pojechaliśmy do "naszej" rodziny strojach organizacyjnych, wprawdzie bez czerwonych czapek, ale atmosfera była bardzo mikołajkowa i świąteczna.
Nasz debiut w "SZLACHETNEJ PACZCE" uważamy za bardzo udany. Myślę, że za rok koledzy potwierdzą, że nasza pomoc nadal jest komuś potrzebna."


Zobacz również

Pożar w ostrowskiej Komendzie (zdjęcia)

18 grudnia 2015, KPP Ostrów Maz., red. A. Pleńska

Dziś przed godz. 11:00 wybuchł pożar w pomieszczeniu socjalnym Komendy. Prawdopodobną przyczyną była awaria termostatu w czajniku elektrycznym.

Spotkanie Sylwestrowe przed Ratuszem

18 grudnia 2015, UM Ostrów Maz., red. A.Pleńska

Urząd Miasta zaprasza do powitania Nowego Roku przed Ratuszem Miejskim.

Zbierali pieniądze na szczytny cel (zdjęcia)

18 grudnia 2015, Anna Augustyniak

W Zespole Szkół Publicznych nr 3 odbył się charytatywny kiermasz świąteczny.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]