Ratusz odpowiada na pismo grupy radnych

Dodano: 15 stycznia 2016 11:37, Autor: Agnieszka Pleńska

Na stronie internetowej ostrowskiego urzędu miasta pojawiło się wyjaśnienie dotyczące zasad ustalania cen wody i ścieków.
Wyjaśnienie odnosi się do pisma grupy radnych, opublikowanego na naszym portalu 14 stycznia.
REKLAMA


Poniżej publikujemy tekst wyjaśnienia:

Stawki za wodę i ścieki w Ostrowi Mazowieckiej na 2016r. oparte o prawidłową kalkulację kosztów ZGK i przepisy ustawy

Wyjaśnienia dotyczące zasad ustalania cen wody i ścieków


1. Informacje przekazywane przez lokalne media, jakoby doszło w samorządzie Ostrowi Mazowieckiej do naruszenia prawa lub uchybienia procedur, nie odpowiadają prawdzie. Wszystkie terminy, procedury i przepisy ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków zostały zachowane, a propozycje stawek przygotowane przez Zakład Gospodarki Komunalnej na rok 2016 oparte były na prawidłowej kalkulacji.

2. Kalkulacji cen wody i ścieków dokonuje przedsiębiorstwo wodociągowo - kanalizacyjne (w Ostrowi Mazowieckiej jest to Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.) na podstawie kosztów i składa projekt do burmistrza/wójta na 70 dni przed datą ewentualnego wejścia w życie nowej taryfy.

3. Burmistrz/wójt analizuje kalkulację i propozycję cennika pod względem prawidłowości. Jeśli stwierdza, że kalkulacja jest prawidłowa, przygotowuje dla Rady Miasta projekt uchwały w/s cennika. W Ostrowi Mazowieckiej Zakład Gospodarki Komunalnej przedłożył Burmistrzowi Miasta kalkulację w dniu 23 października 2015r. Burmistrz stwierdził jej prawidłowość, przygotował projekt uchwały w/s cennika i przekazał do Biura Rady Miasta 16 listopada 2015 roku.

4. Rada Miasta, po dyskusji, nie podjęła uchwały w/s zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków.

W takim przypadku art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2015 roku, poz. 139) stanowi: Rada gminy może podjąć uchwałę o dopłacie dla jednej, wybranych lub wszystkich taryfowych grup odbiorców usług. Dopłatę gmina przekazuje przedsiębiorstwu wodociągowo - kanalizacyjnemu.
Wobec niepodjęcia uchwały stawki zaproponowane przez Zakład Gospodarki Komunalnej (patrz: punkt 1) weszły w życie z mocy prawa z dniem 1 stycznia 2016r.

Grzegorz Czyronis
Naczelnik Wydziału
Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa
i Ochrony Środowiska
Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka
Zobacz również

Wycinka drzew wzdłuż S8 (zdjęcia)

14 stycznia 2016, Nadleśnictwo Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Wzdłuż trasy S8 można zaobserwować wzmożoną działalność ostrowskich leśników.

Antoni i Julia najpopularniejszymi imionami 2015 roku

14 stycznia 2016, Agnieszka Pleńska

W ubiegłym roku ostrowski Urząd Stanu Cywilnego sporządził o 69 więcej aktów urodzenia niż aktów zgonu, urodziło się także więcej dzieci niż w roku 2014.

Grupa radnych: Burmistrz oraz jego współpracownicy zachowali się karygodnie

14 stycznia 2016, Agnieszka Pleńska

Mimo tego, że radni 26 listopada odrzucili proponowaną podwyżkę stawek za wodę i ścieki, podwyżki i tak weszły w życie od 1 stycznia 2016 roku.

Komentarze

Dodano: 15 stycznia 2016 22:52, (abratek)

Te wyjaśnienie sprowadza się do tego ,że Burmistrz oszukał Radnych a co za tym idzie także mieszkańców fundując nam na święta prezent w postaci podwyżek .Pierwsza dotyczyła podatku gruntowego , a druga dotyczyła wody i ścieków. Burmistrz po otrzymaniu wniosku nie musiał przygotowywać projektu uchwały skoro podwyżki były niezasadne. Żadne wyjaśnienia nie przekonają mieszkańców ,że Pan Burmistrz otrzymując kilkanaście tys. zł na miesiąc dba o swoich wyborców. To ściema.

 

Dodano: 16 stycznia 2016 12:54, (marcin31)

Bajer Bauera
ZGODA- ROZWÓJ - PRACA.
taki hasłami J.Bauer kupił wyborców. Pokrótce o każdym z tych haseł:
ZGODA:
1. W wyborach parlamentarnych wystawił bliżej nieznanego M.Fidurę, natomiast Winiarskiego, który mógł mieć jakieś szanse, ukarał i nie wystawił na listę kandydatów za to, że ten niedostatecznie podkreślał publicznie jego cechy przywódcze, a wiec ogromną wiedzę, uczciwość, pracowitość i co najważniejsze JEGO nieomylność. Jak sam powiedział, a usłużny Tygodnik Ostrołęcki" 'ozdobił" okładkę jago licem z jakże skromną JEGO wypowiedzią o swoim posłannictwie - cytuje z pamięci: " ludzie widza we mnie często ostatnią instancję". Dobre PANISKO!!!
2. Brak współpracy z innymi jednostkami samorządu; z powiatem, z gminami powiatu
3 Brak współpracy jak widać z radnymi, którym przy okazji podwyżek dał wyraźnie do zrozumienia gdzie ich ma, albo mówiąc dosadniej dał im po pysku
4. Brak współpracy z organizacjami społecznymi.

ROZWÓJ - chodniki za pieniądze podatników wybuduje każdy. Wzywa się pracownika np. Czyronisa i wydaje się dyspozycje o zorganizowanie przetargu na wykonanie chodnika. I tyle. Doprawdy nie trzeba mieć wykształcenia, żeby w taki sposób rozwijać miasto. Może to zrobić każdy, nawet inny nauczyciel wf-u
PRACA - zatrudnienie w Urzędzie wzrosło o 12 %, fundusz płac o prawie 900 tys. zł w skali roku. Zatrudnienie w jednostkach podległych też wzrosło, fundusz płac też. O innych miejscach pracy poza urzędem, o przyciągnięciu kapitału inwestycyjnego nic nie słychać, a minęło już 15 miesięcy. Przecież rzucając hasło ROZWÓJ, PRACA powinien być przygotowany, ze należy się z niego wywiązać. 15 miesięcy minęło, a ON nie ujawnił, co konkretnie chciał zrobić w tych tematach. Prawda jest taka, że nie miał i nie ma żadnego pomysłu, najzwyczajniej w świecie to był bajer Bauera.
A teraz "chytre" podwyżki cen i lekceważenie Rady. Mój szacunek dla radnych, którzy podpisali to oświadczenie. Przewodniczący Rady zamiast trzymać stronę Rady, której jest przewodniczącym uczestniczy w szopce, która ma na celu oszukanie i ośmieszenie Rady. Niezależnie od swoich poglądów powinien respektować wynik głosowania i zareagować na takie prymitywne sztuczki jak zwołanie sesji nadzwyczajnej. Przypomnę, ze na sesji nadzwyczajnej, głosuje się jedynie nad wnioskami burmistrza. Przewodniczący Zb. Krych był radnym poprzedniej kadencji i widział jaki cyrk i jakimi odstawiał zwołując kilkadziesiąt sesji nadzwyczajnych takimi antydemokratycznymi chwytami posługiwał sie aktywista PZPR, poprzedni Burmistrz. Miasto się nadal stacza i strach pomyśleć, co będzie dalej!
Odpowiedź Urzędu sucha i bez merytorycznego uzasadnienia. Przepisany akapit z ustawy i nic więcej. Pismo podpisał nie burmistrz (!) ale naczelnik G. Czyronis. Wielkość Burmistrza nie pozwala na pyskówki z z jakimiś radnymi. Wystarczy Czyronis!
Są tacy co chcieliby, żeby ten który jest decydentem odpowiedział. Jakże się mylą malutcy! Nie mają taktu i wychowania! ON nie będzie sie zniżał i podpisywał odpowiedzi. Nie jego poziom!
Wracając do tematu podwyżek, może dostaniemy, my maluczcy odpowiedź, na pytanie o uzasadnienie merytoryczne, a nie formalno-prawne dlaczego w czasach gdy mamy deflację, podnosi sie podatki i opłaty. Dlaczego tak się dzieje za prezesury nowego , zaufanego Prezesa ZGK , młodego i wykształconego, którego zalety wychwalał nasz "umiłowany" wódz pod niebiosa i od którego należy oczekiwać czegoś więcej niż tylko grzebania w i tak chudych portfelach podatników, w coraz bardziej biedniejącym społeczeństwie . Młodzi uciekają, Ostrów miastem emerytów. Łupić tych co zostali!
No cóż, ludzie tak wybrali i amen!

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]