Żółto-zieloni znowu górą! (wideo)

Dodano: 20 marca 2016 08:30, Autor: Tomasz Krupa

Drużyna Ostrovi Ostrów Mazowiecka po raz drugi na wiosnę z kompletem punktów.
Faworytem sobotniej potyczki w Gostyninie na pewno była drużyna prowadzona przez trenera Pawła Kowalczyka.

Od samego początku spotkania delikatną przewagę mieli nasi zawodnicy, jednak drużyna gospodarzy umiejętnie broniła dostępu do swojej bramki.

W pierwszych 45 minutach obu ekipom nie udało się zdobyć żadnego gola. Dopiero w drugiej połowie zgromadzeni kibice na stadionie w Gostyninie mogli obejrzeć bramki.

W 61 minucie spotkania na strzał z ponad 30 metrów zdecydowała się Piotrek Strzeżysz. Jego uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że futbolówka zatrzepotała w siatce rywali. Pięć minut po bramce naszego zawodnika znowu zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy.

Jeden z zawodników z Ostrowi Mazowieckiej wychodził na czystą pozycję, ale jego rajd na bramkę faulem zatrzymał Mateusz Ziułkowski. Za to zagranie zawodnik Mazura otrzymał czerwoną kartkę i tym sposobem gospodarze drugi raz na wiosnę musieli kończyć spotkanie w "10".

Osłabienie rywali umiejętnie wykorzystali nasi zawodnicy, którzy 74 minucie meczu po błędzie bloku defensywnego Mazura zdobywają bramkę na 2-0. Autorem gola był nie kto inny jak Piotr Zacheja. Od tego momentu żółto-zieloni kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwalali na zbyt wiele rywalom.

Warto odnotować, że Mazur mógł zdobyć bramkę kontaktową po rzucie wolnym w 79 minucie, ale strzał Damiana Surmaka, kapitalnie wybronił Andrzej Łyziński.

Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli IV ligi mazowieckiej.

Mazur Gostynin - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0-2 (0-0)
P. Strzeżysz 61', P. Zacheja 74'
Ostrovia: A. Łyziński - K. Małkiński, P. Dawidzki, W. Skorupka, Sz. Wątróbski, P. Strzeżysz, P. Zacheja, D. Wilczewski (87' A. Nidecki), R. Wilczewski (82' M. Bednarczyk), Ł. Choroszewski, D. Dzwonkowski (90' B. Latański)

Eks-Kaesiak zalicza dziewiąte trafienie w lidze.

Ostrovia uciszyła Huragan (zdjęcia, wideo)