Strażacy podnosza swoje umiejętności (zdjęcia)

Dodano: 24 maja 2016 12:52, Autor: KP PSP Ostrów Maz., red. MK

Na terenie powiatu mamy już 138 strażaków ochotników przeszkolonych z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.
W dniach 6-22 maja 2016 roku w ostrowskiej komendzie odbył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, w którym udział wzieli strażacy ochotnicy z terenu powiatu ostrowskiego.
REKLAMA


Oprócz zdobywania wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy kursanci przeszli również instruktarz z alternatywnych metody wydobywania osób z rozbitych pojazdów. Ponadto w ramach kursu zostały przeprowadzone ćwiczeniach symulujące zdarzenie masowe z dużą liczbą osób poszkodowanych.

Zadaniem ćwiczących było nie tylko udzielenie pierwszej pomocy, ale przede wszystkim segregacja osób poszkodowanych tzw. "triage", czyli wyznaczenie osób, którym należy udzielić pomocy w pierwszej kolejności. Jest to czynność niezwykle ważna w momencie gdy ilość poszkodowanych przewyższa ilość ratowników przybyłych na miejsce zdarzenia. Kurs zakończył się egzaminem, który pomyślnie zdało 21 osób.

Dzięki temu na terenie powiatu mamy już 138 strażaków ochotników przeszkolonych z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.źródło zdj.http://www.strazostrow.lh.pl/

Zobacz również

Niemieccy strażacy w Ostrowi (zdjęcia)

20 maja 2016, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

W dniach 16-17 maja 2016 roku ostrowscy strażacy gościli u strażaków ochotników z Niemiec.

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym - podejrzani w rękach policji

19 maja 2016, KPP Ostrów Maz., red. MK

Jak wykazało śledztwo 32-latek zmarł po dotkliwym pobiciu przez grupę mężczyzn.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka (zdjęcia)

15 maja 2016, Anna Augustyniak

W piątkowe popołudnie odznaczeniami i awansami wyróżniono wielu zasłużonych strażaków, którzy na co dzień ryzykują swoje życie i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostrowskiego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]