Pożar w miejscowosci Kutyłowo-Perysie (zdjęcia)

Dodano: 31 maja 2016 10:13, Autor: KP PSP Ostrów Maz., red. MK

W budynku znajdowały się ciągniki, urządzenia rolnicze oraz około 60 sztuk bel słomy.
W dniu 30 maja 2016 r. ok. godz. 15:49 w miejscowości Kutyłowo-Perysie (gm. Boguty-Pianki) doszło do pożaru budynku gospodarczego.
REKLAMA


Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarem objęta była w całości stodoło-obora murowana kryta eternitem. W budynku objętym pożarem znajdowały się ciągniki, urządzenia rolnicze oraz około 60 sztuk bel słomy. Z części hodowlanej właściciel ewakuował trzodę chlewną przed przybyciem zastępów straży.

Do obiektu przylegał bezpośrednio murowany budynek gospodarczy znajdujący się na tej samej posesji. Na sąsiedniej posesji w odległości około 1 metra znajdowała się murowana stodoło-obora.
Pierwsza faza działań straży polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu prądów wody w obronie sąsiadujących obiektów.
Po dojeździe kolejnych zastępów podano dodatkowe prądy wody w natarciu na pożar. Ponadto działania straży polegały na wyciągnięciu maszyn objętych pożarem i wywiezieniu przy pomocy ciągników rolniczych zgromadzonej słomy. W celu dotarcia do pożaru dokonano częściowej rozbiórki konstrukcji budynku.

W trakcie prowadzonych działań, na duszności i złe samopoczucie zaczęła uskarżać się współwłaścicielka obiektu. W związku z tym na miejsce zdarzenia zadysponowano zespół ratownictwa medycznego. Do czasu przybycia zespołu kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielali strażacy.

W działaniach uczestniczyły: 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz., 3 zastępy OSP Boguty Pianki, zastęp OSP Nur, zastęp OSP Zaręby Kościelne oraz 2 zastępy OSP Klukowo (z pow. wysokomazowieckiego).
Podsumowując 9 zastępów, 35 strażaków gasiło pożar stodoło-obory przez prawie 6 godzin.


Zobacz również

Policja poszukuje świadków kilku zdarzeń drogowych

31 maja 2016, KPP Ostrów Maz., red. MK

Policja poszukuje świadków kradzieży paliwa oraz kilku zdarzeń drogowych.

31 Maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja 2016, PSSE Ostrów Maz., red. MK

Światowy Dzień bez Tytoniu ma przypomnieć i wzmóc wysiłki na rzecz ograniczenia produkcji, sprzedaży i używania wyrobów tytoniowych oraz uświadomić o negatywnych zdrowotnych i ekonomicznych następstwach palenia tytoniu.

Kolejne pobicie. Sprawcy już w rękach policji

30 maja 2016, KPP Ostrów Maz., red. MK

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy zaatakowali grupę stojącą na przystanku autobusowym. Podejrzanym grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]