Tęgie lanie w Ciechanowie

Dodano: 16 października 2016 11:11, Autor: Tomasz Krupa

Niestety kolejnej porażki doznali ostrowscy piłkarze.
Sobotni pojedynek po między drużynami MKS-u Ciechanów i KS Ostrovi Ostrów Mazowiecka, dla naszych piłkarzy skończył się bardzo źle. Drużyna pod wodzą trenera Pawła Kowalczyka odniosła już ósmą porażkę, przegrywając na wyjeździe 4-1 (3-0).

Kibicie zgromadzeni w chłodne sobotnie popołudnie na stadionie miejskim w Ciechanowie mogli obejrzeć, aż pięć bramek. Na nasze nieszczęście cztery strzelili gospodarze. Piłkarze z Ciechanowa od pierwszych minut narzucili swój styl gry, czego efektem była bardzo groźna akcja już w 7 minucie meczu, jednak po strzale głową Barankiewicza, futbolówka minęła ostrowską bramkę. Na pierwszego gola kibice jednak długo nie musieli czekać, w 27 minucie wynik spotkania otworzył Konrad Cichowski, który wykorzystał świetne podanie od Kamila Żylskiego.

Kilka minut później gospodarze cieszyli się z kolejnej bramki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bartosz Mroczek, który mierzonym strzałem pokonał ostrowskiego golkipera. Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po stracie drugiej bramki, a już MKS prowadził 3-0, a autorem bramki został Kruczyk.

Gospodarze jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć wynik spotkania, ale strzał byłego zawodnika Zawiszy Bydgoszcz Kamila Żylskiego był niecelny.
Po zmianie stron sytuacja na boisku delikatnie uległa zmianie. Żółto-zieloni zaczęli grać bardziej ofensywnie, jednak sytuacji bramkowych było niestety jak na lekarstwo. Natomiast MKS ograniczył się do szybki kontrataków. Po jednym z nich w ostrowskim polu karnym faulowany jest Kruczyk. Sędzia spotkania bez zawahania wskazał na "wapno", a gola z jedenastu metrów zdobył Barankiewicz.

Ostrovia próbowała zmienić niekorzystny wynik, ale w tym dniu udało nam się tylko raz trafić do bramki gospodarzy, ale nie z akcji tylko z "11". Honorową bramkę dla żółto-zielonych zdobył Adam Dobosz.

Miejmy nadzieje, że ostrowscy piłkarze wyczerpali już limit porażek w tym sezonie i w kolejnym spotkaniu zaczniemy zdobywać jakiekolwiek punkty. Warto zaznaczyć, że w drużynie MKS-u nie wystąpiło kilku graczy, którzy mają za sobą występy w wyższych ligach, m.in. Łukasz Nawotczyński (przyp. red. dwukrotny Mistrz Polski).

MKS Ciechanów - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 4-1 (3-0)
Bramki:
Cichowski 27', Mroczek 35', Kruczyk 38', Barankiewicz 58' (rzut karny) - A. Dobosz 75' (rzut karny)