Sokół nie dał rady zawodnikom KK Warszawa (zdjęcia, wideo)

Dodano: 27 października 2016 09:50, Autor: Anna Augustyniak

Wczoraj Sokół rozegrał kolejny mecz w ramach grupy B II ligi koszykówki.
26 października na hali MOSiR przy ulicy Trębickiego Sokół zmierzył się z kolejnym przeciwnikiem z tabeli grupy B II ligi koszykówki. Tym razem była to drużyna KK Warszawa.

Mecz rozpoczął się od ataku warszawskiej drużyny, która szybko zdobyła niewielką przewagę. Sokół jednak skutecznie zdobywał kolejne punkty i w 4. minucie spotkania wyszedł na prowadzenie. W trakcie drugiej połowy pierwszej kwarty Sokół zwiększył swoją przewagę i kwarta zakończyła się wynikiem 25:18.

W drugiej odsłonie spotkania Sokół był o włos od utraty prowadzenia, udało mu się jednak obronić i na koniec drugiej kwarty wygrywał 35:30. Ostatecznie jednak w połowie trzeciej kwarty KK Warszawa zremisowała z Sokołem 39:39 i w dalszej części spotkania wyszła na prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 66:55 dla drużyny z Warszawy.

Po 6 spotkaniach Sokół, który przed meczem znajdował się na pozycji wicelidera grupy, zajmuje miejsce 4. w tabeli. Z kolei KK Warszawa, która do tej pory rozegrała 5 meczów, awansowała z miejsca 4. na 3. w tabeli. Poza tym po środowych rozgrywkach na pozycję lidera grupy wrócił Syntex Księżak Łowicz, a wiceliderem został AZS UMCS Lublin.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra 30 października na wyjeździe z drużyną ŁKS AZS UŁ SG Łódź. W Ostrowi Sokoła zobaczymy ponownie 5 listopada. Ostrowski zespół rozegra wtedy mecz z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KK Warszawa 55:66
(25:18) (10:12) (7:18) (13:18)

Sokół: Słoniewski 18 pkt, Koźluk 16 pkt, Szczerbatiuk 13 pkt, Grudziński 4 pkt, Barszcz 4 pkt, Grabowski, Skarpetowski, Wilczyński, Niedbalski, Siwek, Witosławski, Grudzień.

KK Warszawa: Wojtyński 17 pkt, Rudko 17 pkt, Hybiak 12 pkt, Jaremkiewicz 9 pkt, Lewandowski 6 pkt, Szpyrka 2 pkt, Pietkiewicz 2 pkt, Sarnacki 1 pkt, Jaworski, Karpiński, Bielecki, Ścibiorek.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

Sokół ponownie na pozycji wicelidera tabeli (tabela)

24 października 2016, Anna Augustyniak

Po niedzielnym meczu na wyjeździe Sokół ponownie znalazł się na 2. miejscu w tabeli grupy B II ligi koszykówki.

Sokół o włos od wygranej (zdjęcia, wideo)