MKS Ochota Warszawa - OKK Sokół 100:77. Porażka na zakończenie

Dodano: 25 stycznia 2005 21:08, Autor: Piotrek Chmielewski

W ostatnim meczu sezonu ( w rozgrywkach grupowych), Sokół rozgrywał spotkanie wyjazdowe z zespołem z czołówki naszej grupy B - drużyną MKS Ochota Warszawa.
W I kwarcie koszykarze Sokoła wyraźnie zaspali, gdyż zawodnicy MKS Ochoty już od początku zaczęli prowadzić w dorobku punktowym. Zryw naszego zespołu pod koniec 1 kwarty doprowadził do wyniku 26-22 dla Ochoty. II kwarta to wymiana kosz za kosz. Ostatecznie 1 polowa zakończyła się wynikiem 4:-39 dla gospodarzy - tę kwartę Sokół wygrał 17:15. Od początku drugiej połowy warszawscy koszykarze zaczęli bronić strefą co wprowadziło spore zamieszanie w szeregi naszej drużyny. Przez pierwsze kilka minut nie zdobyliśmy żadnego punktu, nawet nie oddając rzutu. Właśnie ten fragment gry był przełomowy dla końcowego wyniku, był on wyjątkowo obfity w straty i zaważył na wysokości przegranej. Przez ogólny chaos panujący na boisku -na przerwę po trzeciej kwarcie schodziliśmy przy wyniku 71:52 dla koszykarzy z Warszawy. W czwartej kwarcie można było odnieść wrażenie że oba zespoły pogodziły się już z wynikiem spotkania. Obrona stała się luźniejsza i atakujący mogli pozwolić sobie na większa swobodę w ataku. Ta część spotkania obfitowała w rzuty z dystansu. Obie drużyny rzuciły w ostatniej kwarcie prawie 1/3 swojego całego dorobku punktowego by ostatecznie ustalić wynik spotkania na 100:77.

MKS Ochota Warszawa - OKK Sokół Ostrów Maz. 100:77 (26:22) (15:17) (29:13) (30:25)