Działania "Bezpieczny Niechroniony"

Dodano: 13 grudnia 2016 08:15, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

13 grudnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania na terenie powiatu ostrowskiego o nazwie "Bezpieczny Niechroniony".
Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.
REKLAMA


Najczęstsze przyczyny zdarzeń spowodowanych przez pieszych to wejście na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu-przeszkody, przebieganie przez jezdnię.

Policja przypomina rowerzystom o obowiązku posiadania sprawnego roweru tj. oświetlenia z przodu i tyłu jednośladu, sprawnych hamulcach. Podczas wieczornej jazdy rowerem kamizelka odblaskowa dodatkowo poprawi naszą widoczność, a co za tym idzie i bezpieczeństwo.

Również pieszym policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od zachowania pieszego i rowerzysty.

st.sierż. Marzena Laczkowska

źródło zdj. KPP Ostrów Maz.

Zobacz również

Tragiczny weekend na drogach powiatu (zdjęcie)

12 grudnia 2016, KPP Ostrów Maz., red. MK

W wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę zginął pieszy.

Wypadek w Orle (zdjęcia)

12 grudnia 2016, OSP Małkinia Górna, red. MK

W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Pożar w fabryce palet (zdjęcia)

12 grudnia 2016, OSP Zaręby Kościelne, red. MK

Do pożaru doszło w miejscowości Dąbrowa.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Salon meblowy Grupy Forte S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wybierz komfort w swoim stylu

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]