Czytelnicy pytają: kiedy zostanie naprawiona droga osiedlowa na osiedlu Lubiejewska?

Dodano: 23 stycznia 2017 14:53, Autor: Anna Augustyniak

Na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy kolejne pytanie dotyczące dróg na terenie miasta.
"Co z drogą osiedlową na osiedlu Lubiejewska? Nie da rady wjechać na osiedle ani środkiem, ani prawą czy lewą stroną drogi wjazdowej, dziury są na głębokość nawet do 15 cm co skutkuje zawieszaniem się na podwoziu samochodu, czy obijaniu jego. Kilkukrotnie było podsypywane żużlem, co po jednym deszczu zostało wypłukanie i problem na nowo powstawał z coraz większym efektem, a wszystko spowodowane jest tym, że kilka miesięcy temu robiona była nowa kanalizacja, po skończeniu prac nie było ukończone, jak należy utwardzenie drogi osiedlowej" - napisał w mailu do redakcji mieszkaniec tego osiedla.
REKLAMA


- W odpowiedzi na pytanie dotyczące drogi osiedlowej przy ul. Lubiejewskiej informuję, że prace związane z przebudową układu komunikacyjnego osiedla "Lubiejewska" są w trakcie realizacji. Etap polegający na usunięciu kolidujących drzew został pod koniec listopada ukończony. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozpoczniemy kolejne prace związane z budową tej inwestycji - odpowiedział dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Daniel Choinka.

Jeśli chcielibyście otrzymać odpowiedź na nurtujące was pytania, piszcie do nas na [email protected], a my postaramy się uzyskać na nie odpowiedź.

Zobacz również

Czytelnicy pytają: czy miasto planuje remont ulicy Prusa?

19 stycznia 2017, Anna Augustyniak

Na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy zapytanie o plany Urzędu Miasta dotyczące remontu ulicy Prusa.

Czytelnicy pytają: smog w Ostrowi

17 stycznia 2017, Anna Augustyniak

Smog pojawia się nie tylko w dużych miast, ale również w małych miejscowości. Jeden z mieszkańców Ostrowi chciał się dowiedzieć, czy ten problem dotyczy również Ostrowi.

Czytelnicy pytają: kiedy kino wznowi działalność?

5 stycznia 2017, Anna Augustyniak

Jeden z naszych czytelników wysłał na naszą redakcyjną skrzynkę pytanie, na które odpowiedź chciałoby poznać wielu mieszkańców Ostrowi.

Komentarze

Dodano: 3 lutego 2017 13:33, (wotek)

Rozpoczęcie inwestycji na tym osiedlu "zapiekle" blokowało kilku radnych: międz yinnymi radny Pawluczuk, radny Wilczyński, radny Malec, radny Dyl, radna Krajewska. Radny Pawluczuk był w latach 90-tych ubiegłego wieku ;) dyrektorem ADM ? Administracji Domów Mieszkalnych, która zarządzała w imieniu Miasta osiedlem na ul. Lubiejewskiej. Dyrektor Pawluczuk już wtedy przez wiele lat nie zrobił NIC, żeby uporządkować sprawy podległego mu terenu i samego osiedla Lubiejewska i odrzucał inicjatywy mieszkańców tego osiedla w tym temacie. Potem przez dwie kadencje ? czyli 8 lat - był zastępcą Burmistrza Szymalskiego i sprawy zagospodarowania terenu na osiedlu Lubiejewska oraz sprawa własności tego terenu także mu podlegały ? nie zrobił nic w tym temacie ? pan Szymański dzielnie go w tym wspierał! Jednym ?sukcesem? duetu burmistrzów Szymański ? Pawluczuk w sprawie osiedla Lubiejewska było wywindowanie poziomu czynszów na tym osiedlu przez pierwsze dwa lata ich urzędowania na najwyższy w naszym mieście poziom! I to pomimo totalnego bałaganu na terenie tego osiedla, terenie należącym do Miasta i pobierającym przez Miasto w czynszach od mieszkańców opłaty za sprzątanie tego osiedla! Mało tego ? starania mieszkańców osiedla i członków kilku wspólnot z tego osiedla w sprawie zagospodarowania ? uporządkowania i wybudowania parkingu ? obecny radny a wtedy wiceburmistrz Pawluczuk ?zwodził? przez 8 lat sprawowania tej funkcji projektem rewitalizacji ?Jatek?! Dodatkowo blokował również wnioski inwestycyjne wnoszone na forum Rady Miasta przez SM ?Nasz Dom?, której obecnie jest prezesem. Jak widać punkt widzenia bardzo zależy od punktu siedzenia w przypadku radnego Pawluczuka! Tak więc radny Pawluczuk od wielu lat jest przeciwny uporządkowaniu terenu na osiedlu Lubiejewska ? najpierw jako wieloletni dyrektor ADM, potem przez wiele lat jako wiceburmistrz a teraz jako radny i prezes SM ?Nasz Dom?! Oby nigdy więcej nie było takich radnych i ?działaczy? w naszym mieście!

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]