Walne zebranie OSP Boguty-Pianki (zdjęcia)

Dodano: 14 lutego 2017 07:11, Autor: OSP Boguty-Pianki, red. MK

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu druhowie OSP Boguty-Pianki spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Członków.
Otwarcia zebrania dokonał prezes dh Eugeniusz Bogucki i powitał zaproszonych gości, wśród których obecni byli: Wiceprzewodniczący Głównego Sądu Honorowego, Wiceprezes ZOW, Prezes ZOP ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki oraz zastępca Komendanta PSP w Ostrowi Mazowieckiej mł. bryg. Leszek Falbowski.
REKLAMA


Następnie wszyscy obecni uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w ubiegłym roku najstarszego członka OSP Boguty-Pianki dh Henryka Kiełczowskiego, po czym przedstawiony został porządek obrad i według kolejnych punktów odczytane zostały sprawozdania z działalności, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej.

Stan osobowy jednostki wynosi obecnie 45 członków. W ubiegłym roku sprawozdawczym ubyło 3 członków. W roku 2016 jednostka OSP Boguty-Pianki wyjeżdżała 31 razy do akcji ratowniczo-gaśniczych. Strażacy wyjeżdżali do 8 pożarów oraz 23 miejscowych zagrożeń, do których zaliczają się wypadki drogowe, wyjazdy do powalonych drzew oraz miejscowych podtopień. W ramach tych wyjazdów strażacy wyjeżdżali 4 razy poza teren gminy, tj. na teren gminy Nur. W roku sprawozdawczym jednostka pozyskała następujący sprzęt tj. pilarkę spalinową marki Stihl, ubranie chemiczne - dwie sztuki, ubranie specjalne typu Nomex - trzy sztuki oraz jeden wąż tłoczący.

W lutym ubiegłego roku w jednostce OSP Boguty-Pianki odbyła się pogadanka o bezpieczeństwie w ramach konkursu rysunkowego dla dzieci przeprowadzonego przez miejscową firmę Hortus i współpracującą z nią firmą Trouw Nutrition. W maju jednostka była organizatorem uroczystości Dnia Strażaka. W czerwcu zorganizowano również pokaz sprzętu i wyposażenia, jaki posiada jednostka, na pikniku dla uczniów szkół Edukatora z terenu gminy Boguty-Pianki, który odbył się przy Szkole Podstawowej w Tymiankach - Buciach. W listopadzie strażacy licznie uczestniczyli we mszy świętej za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego, której gospodarzem w 2016 roku była parafia w Małkini Górnej.

Po odczytaniu sprawozdań przedstawiono i omówiono plan działań na rok bieżący. W czasie dyskusji głos zabrali Wiceprzewodniczący Głównego Sądu Honorowego, Wiceprezes ZOW, Prezes ZOP ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki oraz zastępca Komendanta PSP w Ostrowi Mazowieckiej mł. bryg. Leszek Falbowski.

Po zakończeniu dyskusji Walne Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium zarządowi oraz przyjęło sprawozdania i plan działalności. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zebrania zaproszeni zostali na tradycyjny posiłek.


Zobacz również

Brokowscy strażacy szkolili się z ratownictwa lodowego (zdjęcia, wideo)

13 lutego 2017, OSP Brok, red. MK

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Brok w ostatnią sobotę przeprowadziła zbiórkę szkoleniową z zakresu ratownictwa lodowego.

Ostrowska policjantka w kolejnej artystycznej odsłonie (wideo)

12 lutego 2017, MK

Tym razem Sabina Kanigowska zainspirowała się ekranizacją światowego bestsellera - Ciemniejszą stroną Greya.

Sprawdź, co się działo w styczniu!

11 lutego 2017, MK

Tragiczne zdarzenia drogowe, rekordowy WOŚP, odpowiedzi na problemy naszych czytelników - zobacz, co wydarzyło się w minionym miesiącu!

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]